Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valószínűleg be fogják záratni...

Valószínűleg be fogják záratni majd az iskolákat újra?

Figyelt kérdés
Már az összes tanár fel van erre készülve, mennyi az esélye? Tudom tudom ezt nem tudjuk pontosan megmondani, a fertőzöttek számától függ, de ti mennyire tartják esélyesnek? És mi az online oktatásról a véleményetek?

2020. szept. 4. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Persze. Előbb vagy utóbb. De most nem érnek rá, focit néznek.
2020. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Valószínűleg nem ismered az oldal keresés nevű funkcióját, mert akkor nem írtad volna ki ezt a kérdést a másik háromezer ugyanilyen mellé.

Amúgy ma Orbán elmondta, hogy nem lesz többé egységes távoktatás az egész országban.

2020. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Hahaha előző, márciusban is pénteken reggel még nyilatkozott a miniszterelnök, hogy nagy hülyeség és káros lenne az online oktatás, hétfőtől mégsem kellett menni.

Szerintem esélyes, hogy ahol sok fertőzött van, ott a komplett város átáll online oktatásra, ahol kevés/kevesebb, ott csak ha fertőzött van.

És hogy mikor? Szeptember 24-én lesz a szuper focimeccs, gondolom azt megvárják.

2020. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 WidowmakerButt ***** válasza:
78%
Nálunk Komárom-Esztergom megyében egyáltalán nincs sok fertőzés, de már suliban már küldtek karanténba koronás diákot. Attól még, hogy a város/falu nem fertőzött, a sulit még bezárhatják ha terjed a betegség
2020. szept. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Az összes középiskolát nem fogják egyszerre digitálisra átállítani. A digitális oktatás nagyon sok diáknál nem vált be (nem tanultak semmit, az online számonkéréseken meg szanaszét puskázták magukat, nincs minden diáknak és tanárnak az ehhez szükséges technikai felszereltsége.). Csak azon iskolákat zárják be két három hétre ahol lesz több igazolt koranavírusos ember, azután újra hagyományos oktatás lesz.


A tavaszihoz hasonló leállásba a gazdaság belerokkanna.


A digitális oktatás a közoktatásban szerintem katasztrófa. Az alsótagozaton nem lehet helyettesíteni a tanító néninit online. Sajnos a felsőtagozaton vagy a középiskolákban a diákok nagy része a tanulás helyett filmet nézett vagy online játszott, vagy csak egyszerűen mással foglalkozott. Az én sulimban ki volt adva, hogy a helyzetre való tekintettel senki sem bukhat. Ennek ellenére a több, mint 500 diákból 1 megbukott mert egyszer sem vett részt a digitális oktatásban.

Aki szeretne digitális oktatást, annak központilag szerveznék egy gyűjtőiskolában online tanítás megfelelő számonkéréssel mondjuk egyéni tanrenddel vegyítve.


A koronavírus nem fertőz a stadionokban, az 500 fő alatti bulikban, kocsmákban, éttermekben, a tömegközlekedési eszközökön, a stadionokban, a piacokon... de az iskolában azonnal lefertőzi a szorgalmas, tudásra éhes diákságot? Em mennyire életszerű.

2020. szept. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Előállhat olyan helyzet, hogy a csiki-csuki miatt pár hétre minden iskola éppen bezár. De még ez sem biztos.
2020. szept. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 WidowmakerButt ***** válasza:
77%
Mi köze van a gazdasághoz a középiskolának/ egyetemnek? Az ottani diákok már otthon tudnak maradni egyedül is, szóval nem értem miért lenne gazdasági válság
2020. szept. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Befogják az biztos
2020. okt. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha valaki kimozdul otthonról akkor költ ami mozgatja a gazdaságot. Itt több százezres diákságról beszélünk. Iskolabüfé, sarki kis bolt, meki forgalmának nagy részét ők adják. Nem beszélve a kisebb bulikról, az utazásokról, ...

Gazdasági érdekek miatt nincs iskolabezárás egyelőre.


Én el tudnám képzelni a digitális oktatást megint, de akkor a 18 alattiaknak legyen kijárási tilalma 7-16 között (akit elkapnak 50 ezres bünti) és szankcionálják a meetes órai hiányzást akár családi pótlék megvonással is. A számonkérések meg legyenek a suliban.

2020. okt. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 WidowmakerButt ***** válasza:
Na tessék, megtörtént
2020. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!