Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg lehet csinálni egy érettsé...

Meg lehet csinálni egy érettségit úgy, hogy valaki csak 12.osztalyban tanul rá?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm az elmúlt 3 évben nem igazán tanult semmit, de leérettségizni azért szeretne :D ha idén belehúz kicsit, összejöhet neki a kettes?

2020. szept. 5. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de a ketteshez nem kell nagy tudás. Oda többnyire általános iskolai szintű matek, szövegértés és, hogy valamennyire tudjon fogalmazni. A négyes-ötös az már nehezebb, de azt is el lehet érni egy év alatt, ha összekapja magát és céltudatosan tanul minden egyes nap.
2020. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az hogy sikerül-e neki nem attól függ hogy végig tanulta-e azt a 4-5 évet, én amúgy az érettségire nem nagyon készültem csak azért lett meg jóformán meg mert lehetett használni szótárat, történelem atlaszt, meg függvénytáblázatot ha nem lehetett volna biztosan buktam volna. A szóbelim napján amúgy úgy mentem be hogy biztosan nem ma fogok lenni szóval ráérek holnap tanulni, hát nem úgy lett és aznap kellet kicsit be is pánikoztam mert jóformán semmi tanulással mentem be de meglett mondjuk segített az alkohol egy kicsit hogy ne parázak rá ezért becsúsztak olyanok is hogy a macskát a hűtőbe rakjuk angolnál.
2020. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hát én semmit nem tanultam a gimi alatt, az érettségire sem. mégis meglett. nem kell parázni.
2020. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyar és töri lényegében szövegértés és tudni kell rizsázni. Szóbeli meg egy nagy stand up, legyél magabiztos és a nagyon nagyon fontoa dolgokat tudd.

Idegennyelv nyílván diák függő, de kettest elérni nem nehéz, mert szóbelin próbálnak kedvesek lenni, írásbelin meg mehet a tippmix.

Matek az egyetlen, amire készülni kell, mert bár csak alap fogalmakat és négyjegyűt kell tudni alkalmazni a ketteshez, ez gyakorlás nélkül nem fog menni.

Az 5. tantárgy pedig nem szokott nehéz lenni, mert vagy szakmai (amiből ragad rád egy kettesre elég évközben, persze tételeket át kell nézni) vagy egy te általad választott tárgy (és gondolom senki nem fog egy hard tárgyat valasztani).


Szóval kettes szintre tanulni sem kell, csak 12. végén a szóbeli előtt a tételeket. De ez így akár a hármas-négyes is meglehet, ez egyén függő. A valóbal nehéz szint az ötös, de középszinten az sem nehéz és matekon + 5. tantárgyon kívül megint csak elég 12. végén tételeket tanulni.

2020. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én még 12-ben sem tanultam rá, írásbeli előtt végig vettem a négy évnyi matekot, meg a szakmait, és ennyi.

Szóbelire tanultam szóbeli előtt két nappal, de akkor már nem is aludtam, meg enni sem bírtam. Meglett minden.

2020. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
anno az érettségi előtti hetet nyomtam végig tanulással és minden 5.
2020. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!