Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megint befogják...

Szerintetek megint befogják zárni az egyetemi kollégiumokat?

Figyelt kérdés

2020. szept. 6. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Hát, nagyon remélem.
2020. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért?
2020. szept. 6. 14:57
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Mert nálunk pl. teljes kapacitással működik. Amúgy meg láttál már kolit belülről??? A távolságtartás meg a maszkviselés ott aztán nagyon életszerű. Emberek százait zárják össze az ország minden részéből igen kis helyre, hogy aztán vigyék a vírust mindenhova.
2020. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Én is remélem. Azért amit előttem is írtak. Nem kell góc pont, hogy aztán behordják az egyetemre.
2020. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Gyökerek.
2020. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Van, amit már bezártak.
2020. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Miért örül mindenki ennek a sok bezárásnak, árulja már el valaki? Ti soha nem szeretnétek, ha visszatérne az élet a normális kerékvágásba?
2020. szept. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

És miért csinálunk úgy, mintha az iskola/egyetem és a velük együtt járó dolgok, mint pl a kollégium (sok helyen extra járványügyi szabályok betartásával) hozná el a világvégét? Amiatt miért nem hisztiznek tömegesen az emberek, hogy a tömegközlekedésen és az üzletekben az emberek 80%-án vagy egyáltalán nincs, vagy csak a száján/tokáján van maszk? Az esküvők, koncertek, focimeccsek és egyéb tömegrendezvények megrendezése miatt miért nincs felháborodás? A szórakozóhelyeken, fullra tele lévő éttermekben, kocsmákban miért terjed kevésbé a covid, mint az oktatási intézményekben?


Értem én, hogy mi az előnye járványügyi szempontból minden bezárásának, de azért legyen már valami fontossági sorrend. Én is f#szságnak tartom, ha valami pötskalap professzor ragaszkodik hozzá, hogy személyesen ott üljenek 400-an egymás szájában az előadásain még most is, amikor egy rakás eszköz áll rendelkezésre, hogy ugyanolyan vagy jobb minőségben megtartsa online az egészet. Azzal viszont már a tököm tele van, hogy egy csomóan az iskolák/egyetemek kollektív bezárásáért kampányolnak. Nem mániám minden sz#rság miatt bejárni, de nem is szeretnék úgy orvos lenni, hogy konkrétan kimarad a komplett klinikai modul az oktatásból (oké, van pl "online szülészet-nőgyógyászat gyakorlat" és hasonlók, de szerintem laikusként is el lehet képzelni, hogy nem ugyanaz a minőség, mint amikor bent vagyok a klinikán) és úgy kapok diplomát, hogy előtte 2-3 évig az ágyban fetrengtem és csak az egy háztartásban élő hozzátartozóimmal kommunikáltam.

2020. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

8-as: azért nem "hisztizek" az esküvők, koncertek, meccsek, szórakozóhelyek, bulik stb. miatt, mert az nem kötelező. Az egyetemre bejárni meg igen (ha van katalógus, és tippelhetsz, hogy van). Én úgy tartanám korrektnek, ha mindenki maga dönthetne: az egyetemen a hallgató (és félév végén úgyis le kell vizsgázni, nem mindegy, hol tanulja meg?), közoktatásban a szülő (ott meg tenne a gyerek osztályozót). Aki meg be akar járni, az járjon be. Én nem akarok. Tele vagyok veszélyeztetett családtagokkal.

Amúgy olyan szakra járok, ahol a gyakorlat épp olyan fontos lenne, mint az orvosin, de ha az orvosin is olyan színvonalú a gyakorlat, mint nálunk, akkor bizony sajnos egyikünk sem veszítene sokat:( - bár én már azzal több, mint elégedett lennék, ha az előadások online lennének, még akkor is, ha a gyakorlat is veszélyes lenne, mert úgy állunk egymás mellett, mint a heringek - de igazad van, gyakorlat kell, és így 80%-kal tudnám csökkenteni a bejárásaim számát, ami sokat jelentene.

2020. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
mindenki vegye be a xanaxot mert a kolik bezárása csak hetek kérdése, sanszosan még szeptemberben pakolj lesz.
2020. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!