Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumoknál ez hogyan...

Kollégiumoknál ez hogyan szokott történni?

Figyelt kérdés
Hallottam már róla hogy egyesek szociális pontokat remélve írattatják be magukat a nagyszüleikhez és így az ö keresetük számít ami kevesebb jóval, valamint betegségekre is több pont járna. Esetleg valaki már csinált ilyent? Hogyan működik ez, kijönnek ellenőrizni valóban mamámékkal élek-e? Csak simán átirathatom magam hozzájuk vagy meg kell indokolni? Hogy megy az ilyen procetúra?

2020. aug. 24. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem mennek ki ellenőrízni és tényleg csinálnak ilyeneket. Sokan mindenkis trükköt bevetnek, de hogy minek? Én egy évet voltam kollégiumba és elég is volt! Rossz, rossz, rossz. Azóta csak albérletbe vagyok. Simán lehet találni teljesen korrekt áron albérletet. Most jelenleg olyan albérletbe vagyok, ahol havonta 30e fizetek mindennel együtt és külön szobám van, bútorozottan (Az íróasztalt vittem csak).
2020. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem mennek ki ellenőrizni természetesen. Én most leszek elsőéves és nagyon sok papírt meg igazolást kellett feltölteni, eszembe se jutott volna, hogy ezzel csaljak. Pl lakcímigazolás, jövedelem stb😅 De biztos van aki ezt csinálja.
2020. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Jó lenne tudni, hogy melyik egyetem.

Nem mennek ki, hogy ott élsz-e, de a szüleidet is le kell első körben igazolni, de csak a nagymamád jövedelmével számolnak. Ha nagyon kilóg a lóláb, és szüleid nagyon sokat keresnek, akkor mindenféle elbeszélgetésre járhatsz, de van, akinek megéri. A szüleidnek jegyző előtt nyiltakozniuk kell, hogy havonta 0 forinttal támogatnak. Meg le kell igazolnod minden jövedelmet, ez nem két perc. Összes bankszámla-kivonat, nyugdíjigazolás, jövedelemigazolás stb. De ki nem fognak menni szerintem sose. Maximum, amit nagyon-nagyon extrém esetben kérhetnek, az a környezettanulmány, de azt is el lehet intézni szerintem. Igényelhetsz szociálisan kolit vagy szociális ösztöndíjat is (egész jól fizet, főleg, ha csak kiegészítés) vagy ha elsőféléves vagy, alaptámogatást.

Én BME-ről nyilatkoztam, máshol máshogy lehet egy pár dolog, de szerintem itt nagyon kemény és szigorú a rendszer. BGE-ről hallottam, hogy ott kb. bemutatod, hogy ott laksz, és hogy mennyi nagyi nyugdíja, és már a kezedben is van a pénz, így ott talán egy kicsit könnyebb.

2020. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy akinek annyit keresnek a szülei nem is tudom miért kéne bármit is trükköznie. Nekem Egyetemen volt, hogy trükközött a kolléga, hogy kapjon rendszeres szociális támogatást, amikor milliókat kerestek havonta, vadi új kocsikkal audi...stb-el jártak! Még ő is az Egyetemre, de mégis kapta a havi szociális pénzt..., akinek meg tényleg kellett volna az nem kapott.
2020. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Ugyanilyenek a cigányok is. Nagy hodály BMW-kkel járkálnák, 3 kosarat telipakolnak a TESCOba fullig, hogy már potyog ki belőle minden aztán egyszer sem dolgozott életében.
2020. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom ki hogy van vele, de én ilyet nem mernék csinálni, amilyen szerencsés vagyok, pont akkor kezdenének ellenőrizni vagy szigorúbban venni.
2020. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is BME-ről tudok nyilatkozni, valóban szigorúak.Visszamenőleg megnézik fél-1 évre. Látszik az ha valaki csak ezért csinálja a lakcímváltást.
2020. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!