Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 pozitív fertőzöttel hogyhogy...

2 pozitív fertőzöttel hogyhogy nem zár be az iskola?

Figyelt kérdés

mai nap mondta az ofő, hogy már 2 fertőzöttnél tartunk. ők otthon maradtak.

ENNYI??? pénteken még arcon köhögött, ma meg már karanténban van.

Se kötelező teszt, se karantén (nekünk, az osztálytársaknak) se iskola bezárás.

Anyám nagyon ki van akadva, holnap nem enged iskolába és az igazgatóval akarja igazoltatni.

Egyre töb szülő fog össze, az osztály felét nem engedik, hogy menjenek.


Most mi van? Más osztályban meg az egyik gyerek nagyon rondán köhög, verejtékezik és hideg a homloka. de neeem, nem küldik haza, vagy kötelező tesztre.


Hát tudjátok mikor fogok én ilyen közegbe menni... A-aa nincs az az isten.

Lehet, hogy holnap én leszek pozitív.


mindenképpen legalább 1-2 hónapra be kell zárni az iskolát és távoktatásban folytatni. Aki ott nem tanul az alapból nem tanul. Hál' istennek mi normális osztály vagyunk, tervezett jövővel, higgye csak el mindenki, hogy nekünk érdek a tanulás.

30-an írtunk az igazgatónak, hogy akkor most mi a f*sz van, de válaszra sem méltatott...


Ennyi az egész? megvárjuk míg szépen lassan elfogy az összes ember? alapból szerintem 1 fertőzöttnél teljes karantén mindenkinek.


középsuliról van szó, tehát a szülő egészen nyugodtan mehet dolgozni, míg a "kicsi" gyereke otthon tanul.


2020. szept. 7. 12:33
 1/10 A kérdező kommentje:
több*
2020. szept. 7. 12:35
 2/10 anonim válasza:
100%
Nálunk még az egyetemmel kapcsolatban sincs semmi info. Rendesen be kell járni, hiába látom már, hogy +130 ember lesz egy órán. Melyik gimi ez?
2020. szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt nem írnám le bocs :( még 9.-ben volt ,hogy itt megkérdeztem ,hogy mit gondol"tok" róla és hozzáállásomból hamar kiderült az osztályban, hogy én írtam. éés jó nagyot röhögtek. egy éven ekresztül ment. ezt többször nem akarom átélni. Bocs.

840-en vagyunk, 31-2en a termekben, a folyosókon van, hogy 400-an egyszerre.

Tavalyi évhez képest most mindenki izzad, köhög (nagyon nem szándékosan) és rengetegen panaszkodnak olyan dolgokra amik a covid tünetei.

Nem megjátszás, mert az egyik lány ma sírva jött velem hazafele, mert nagyon gyengének érzi magát, rohadtul fáj a torka és néha rájön a köhögés.

Nagyon fél, hogy mi baja lesz.

2020. szept. 7. 13:36
 4/10 anonim válasza:
100%
Megértelek, semmi probléma. Én sem írom le az egyetem nevét, hátha ők ismernek majd rám... Annyi legyen elég, hogy bp-i és szerintem az összes többi egyetem már küldött tájékoztatót. Minden barátom akik máshová járnak mondta, hogy már kaptak infót. Az meg amit veletek művelnek botrányos. Nem is értem...
2020. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
A legfontosabb, hogy nagymama/nagypapa nehogy elkapja tőletek. A vírussal kapcsolatban óvatosnak kell lenni, de kb 360x nagyobb az esélye annak, hogy azért kerülsz korházba, mert közlekedési/háztartási baleset ér. Ennek ellenére gondolom nem félsz az autóban, sem a konyhátokba, ahol sokkal veszélyesebb tartózkodni. Szóval ne pánikolj, próbáljátok meg az öreget védeni.
2020. szept. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Két esetnél még nem kell bezárni az iskolát. Viszont tesztelni kéne a kontaktszemélyeket, ez viszont nem az iskola feladata.


A két otthonmaradó igazoltan koronavírusos, vagy a családtagjuk koronás és ők kontaktszemélyek? Az én sulimban négy igazolt koronavírusos van otthon és 10 kontaktszemély. A suli rendesen működik. Én veled ellentétben ezzel egyetértek, de ez csak az én véleményem.


Üdv! Egy végzős

2020. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5, persze értem hogyne, de tudod... az övet sem azért kötöm be, mert pánikolok, hogy úristen úristen mindmeghalunk...

Az a baj, hogyha nem is halok bele, nagyon nagyon rossz tud lenni a covid. Ez az amit sokan csak akkor hisznek, ha megtapasztalják.

Én nem tapasztaltam, de nagyon nem is akarom. Anyukám féltestvérének az anyja pozitív lett és lélegeztető gépen van, mert szájon ekresztül nem kap levegőt. Más egyéb betegséget nem diagnosztizáltak nála.

Én a saját általunk megtekintett adatoknak hiszek, nem annak amit olvasok a neten.

Többen is borzalmas torokfájásra panaszkodtak, ezért azt sem szeretném átélni. Egyik lány (edzőtársam) pár napig csakis azért nem tudott jöni, mert sírt a fájdalomtól amit a torkában érzett. szúró, égető kaparó elmondása szerint. Ő is pozitív lett..

Higgyen bárki amit akar, de nekem ennyi elég volt. Bocsi, de nekem ez nem kell. Voltam influenzás, egy erősebb torokfájással és t*konyfolyással éltem át.

2020. szept. 7. 14:33
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze nem általánosítás...

van akin átmegy a vírus. sehogy sem reagál a szervezete. Van, aki belehal.

Ezt nem lehet (még) előre megmondani.

Most kockáztassak meg egy visszafordíthatatlan megbetegedést? A-aa :/

Lehet, hogy túl van játszva, de attól még nem játék.

Az influenzától többen halnak meg? Na és. van rá védőoltás és magyarországon eléggé népszerűtlen, sőt 90%-ban a házidoki azt mondja rá, hogy ugyan, csak megfázott... egy hétig nem kell menned Pistike.

Oszt ennyi.

2020. szept. 7. 14:37
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennyire rettegsz a vírustól akkor miért nem kérsz egyéni tanrendet?
2020. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szted igy nem ismernek rad h leirtad h anno rad ismertek?
2020. okt. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!