Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező testnevelés óra,...

Kötelező testnevelés óra, egyetem, betelt a legtöbb helyre a létszám? (EKE)

Figyelt kérdés

Most leszek elsőéves. Hogyha a legtöbb helyen betelt a létszám, amire mondjuk még mentem is volna, mint önvédelem, esetleg túrázás, akkor mit lehet tenni? A többi mint olyan kompetitív sportnak tűnik (foci, röpi, kézi, aikido, kendo, tánc(semmiképp),ökölvívás, stb), én meg nem vagyok "élsportoló", sőt semmilyen sportoló sem. A járvány ideje óta kissé elhanyagoltam a sportot, ez igaz, de szeretek futni (a magam tempójában, zenét hallgatva), szeretem a talajtornát (a magam ritmusában, a saját gyakorlataimmal, célirányosan, nem mennyiségre és időre, mint mondjuk gimiben), szeretek csak úgy lemenni a kondiba és ott lenni pár órát délutánonként hogy erősítsek (kisebb súlyokkal, szintén a magam tempójában, zenével), de ilyenre nagyon nem láttam lehetőséget.

Ha vennék egy kondi bérletet, és eljárnék naponta/kétnaponta, azzal kiváltanám a kötelező tesit?


2020. szept. 7. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ilyesmit engednek. Nem kötelező első éven teljesíteni a tesiket, van még minimum 5 féléved rá. Plusz nem tudom nalatok meddig van tárgyfelvetel, de mindig érdemes a neptunt nézegetni. Tesiket is és mindent is szoktak leadni órarend változás miatt vagy csak azért mert nem tetszik.

Én a DE re jártam, mindig jógát akartam felvenni, egyetlen egyszer sikerült majd másnap változtattak az órarenden és ugyanabba az időpontba került egy szeminárium😅 nálunk egyébként pont van ilyen is amit keresel

2020. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm az infót. El is felejtettem, hogy az a mező "ajánlott" félév, nem "kötelező" félév.. :D Köszönöm szépen! :)
2020. szept. 7. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha első féléves tárgy a Tesi és be vannak telve a helyek és Te első féléves vagy akkor olyan nem létezik, hogy ne tudd felvenni. Akkor tanulmányi osztálynak szólni kell, hogy intézkedjenek.
2020. szept. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát amúgy tényleg szar ez a tesi téma,idén lettem volna 1.éves és volt hogy xy sportból 5 ,,osztályt" (nem tudom hogy hívják) indítottak,és mind betelt,és maradtak a rosszak. Ez az élsportolás meg nem tudom mennyire számít,én azthittem ilyen középsuli tesi szint.
2020. szept. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!