Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin van kötelező testnevel...

Orvosin van kötelező testnevelésóra?

Figyelt kérdés
Debrecenre gondolok, de a többi három egyetem is érdekel :) Ha van, mikortól, és mekkora a választék a sportágakban? Nem találtam semmi információt erről az egyetem honlapján.

2018. júl. 10. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Debrecenben az orvosisoknak 3 félév tesit kell teljesíteniük. Hogy melyik félévekben, az igazából nincs megszabva, amikor bele tudod illeszteni az órarendedbe. A legtöbb kurzus ingyenes, de van néhány különlegesebb, speciális felszerelést igénylő sportág, amiért fizetni kell, ha azt akarod felvenni. Illetve érthető okokból nem egy helyszínen van az összes kurzus, hanem szét van szórva a campusok között, meg vannak, amik külső heyszínen vannak megtartva (ezt majd a Neptunban tantárgyfelvételkor látni fogod, hogy mi hol van), szóval lehet hogy utaznod kell, így azt a plusz időt is bele kell kalkulálnod, mikor összeállítod az órarended.

A választék az előző félévben így nézett ki, de ez minden félévben változhat valamennyit:

-alakformáló aerobik

-aerobik köredzés

-step aerobik

-tae bo

-asztalitenisz

-tollaslabda

-floorball

-gerinctorna

-kézilabda

-kosárlabda

-labdarúgás

-röplabda

-testépítés

-torna

-TRX

-wellness

-deep work

-dinamikus jóga

-fitball

-futsal

-futás

-gimnasztika

-gyógytestnevelés

-karate

-képességfejlesztés

-köredzés

-pilates

-társastánc

-tenisz

-úszás

-zumba

-frizbi

-jóga

-kendo

-speedminton


Fizetős kurzusok:

-brazil jiu jitsu

-capoeira

-eskrima

-hip-hop tréning

-lovaglás

-néptánc

-spinning

-sportlövészet

-squash

-vívás

-Unifit fitness (erről itt tudsz bővebben olvasni : [link] )


Az egyetem honlapján pedig valószínűleg azért nem találtál semmit, mert ennek egy külön honlapot szenteltek: [link]

2018. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze
2018. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Már elsőben van
2018. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden hasonlóan van, mint amit az első írt. Az első két év alatt kell két félév testnevelést teljesíteni. Egy rakás kurzusból lehet választani, csak be kell passzintani az órarendbe.
2018. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hűha, köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. júl. 10. 16:37
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy most leszek elsős orvosin, és ha tényleg megvannak azok Szegeden is, amiket az első hozzászóló írt, kb. választani sem fogok tudni, annyi minden tetszik... :D


Meg, amúgy a fő ok, amiért hozzászólok, hogy orvosi egyetemen nincs tesiből osztályzat, és szerintem ennél nagyobb királyság nem létezik, amikor te választasz és nem akarnak egy tök igazságtalan rendszer (pl. középsuliban a magasugrás vagy a súlylökés teljesítményre való osztályzása) alapján jegyet adni neked. :D <3

2018. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!