Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nekem az egyetemen jelenleg...

Ha nekem az egyetemen jelenleg online zajlik az oktatás, de az ország vezetése nem szorgalmazza a digitális tanítást, akkor minket is “vissza fognak parancsolni”, hogy jelenléti legyen az oktatás?

Figyelt kérdés

Az egyik oktató azt mondta, hogy lesz értekezletük, de vagy lesz változás vagy nem (ki gondolta volna), egy másik tanárom pedig azt mondta, hogy az egyetem fenntartó nagyon a jelenléti oktatást szorgalmazza.

Ti mire készülnétek?



2020. szept. 13. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez melyik egyetem?
2020. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy visszaparancsolnának. Az ország vezetése ha nem jelöl ki egyértelműen minden felsőoktatási Intézményekre vonatkozó digitális oktatást, akkor maga az intézmény dönthet úgy, ahogy ő neki jó. Tehát, ha a te Egyetemed úgy döntött, hogy online, és egy idő után visszaparancsol, mint ahogy te írtad, akkor az maga az Egyetem döntése lesz.
2020. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze, ha visszaállna az egyetem rendes oktatásra, akkor az nyilván az egyetemi vezetés döntése lenne, de a háttérben simán ott lehet, hogy a minisztérium nyomására tették. Márpedig ha ez valóban így van, akkor pár hét múlva bizony nekem is jelenléti lesz a tanítás.

Sry, egyetemet nem szeretnék már írni.

2020. szept. 13. 23:10
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Nincs jelentősége annak, hogy egy adott tanegységet milyen oktatási formában teljesítetted. Ahogyan annak sincs jelentősége, hogy milyen tagozaton, képzési formában, melyik kampuszon vagy melyik alternatív tárgyakkal.


Az oktatás a legtöbb egyetemen tartósan át fog állni az e-learningre, mert ez a jobb, hatékonyabb módszer (hiszen a hallgató otthon van és akkor nézi meg az anyagokat amikor a legjobban fog az agya). A személyes jelenlét bizonyos gyakorlatoknál (pl.laborgyakorlatok, terepgyakorlatok, mikroszkópos gyakorlatok, üzemi gyakorlatok) valamint a témavezető által irányított szaklaboratóriumi munka során lesz csak nélkülözhetetlen, de ezeket meg tömbösítve, hatékony kis-teamekben illetve egyéni konzultációkkal fogják megszervezni.

2020. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már kerülnek át az órák a jelenléti szférába.😂 Szégyen.
2020. szept. 18. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Miért lenne szégyen?
2020. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!