Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövöre angolbol szeretnék...

Jövöre angolbol szeretnék emeltszintü érettségit tenni. Jó ötlet ha ugy tanulok szavakat hogy leforditok egy angol nyelvü regényt ( pl. jane austen: emma)? A középszintem nagyjábol okés.

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

ja,nem rossz ötlet

meg mindenféle szótanulás jól jön

bár még akkor is kiszámíthatatlan egy nyelvi érettségi

képtelenség rá 100%ig felkészülni..:S

2010. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szókincsed igencsak meg fog ugrani:) (főleg, ha ismételsz is néhányszor)

De elég nagy munkának tűnik. Én eddig csak feliratot fordítottam, de igényes fordításhoz nagyon sok idő kell (főleg, ha még elemzed is a szöveget)...Ennyi idő alatt tanulhatnál mást is. Nyelvtani feladatok, hallás utáni értés stb. Persze ha van elég kitartásod, akkor vágj bele:)

2010. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen romantikus angol regényekben (Emma, Jane Eyre, Értelem és érzelem, Kisasszonyok, stb.) SOKKAL nehezebb szavak vannak, mint amik az emelt érettségire kellenek. Az emelt érettségi kb a középfokú nyelvvizsgával van egy szinten, talán icipicit nehezebb. Nem kell tőle félni, inkább nyelvvizsgafeladatokat gyakorolj. (Persze jó ezeket angolul elolvasni, mert nagyon jók, és rengeteg szót meg fogsz tanulni, csak ne hidd, hogy ilyenek kellenek az érettségihez. :))
2011. nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!