Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme belevágni ebbe...

Van értelme belevágni ebbe vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, BA másodéves hallgató a Zeneakadémián. Sajnos most kellett rájönnöm hogy nem szeretem már a szakmát amit csinálok jelenleg.

Nagyon szeretem az állatokat, már régebben is megfordult a fejemben hogy ezt csinálnám zene helyett de lemondtam róla.

Bioszból, kémiából elég rossz jegyeim vannak a középsuliból, mert az is zeneművészeti iskola volt és nekünk kb csak a zenei tantárgyakra kellett nagyon odafigyelni.

Az érettségim se lett valami fényes, szóval szeretném újra csinálni+ emelt kémia, biosz.


Szerintetek van esélyem felkészülni 1-2 év alatt, vagy ezt már engedjem el?



2020. szept. 19. 11:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy hogy sose tanultam igazán bioszt és kémiát.
2020. szept. 19. 11:48
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

ha azért voltak rossz jegyeid, mert nem törődtél vele+ bírnád anyagilag a magántanárt, ha kell- akkor egy próbát megér.

De ha nem is értetted a bioszt, kémiát, biokémiát, akkor inkább engedd el.

2020. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Az egész érettségit újra akarod csinálni?
2020. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Persze hogy van esélyed, csak elhatározás kérdése. KÉT tantárgyat kellene megtanulnod, ez azért nem olyan nagy kihívás 😀

Ne add fel az álmaidat, mert később meg fogod bánni hogy nem vágtál bele. 😉

2020. szept. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért voltak rossz jegyeim mert egyáltalán nemis tanultam, csak a zene volt előtérben.


Újra szeretném csinálni az érettségit, igen, mert jó esélyekkel szeretnék felvételizni.


Lehet amugy totál hülyeség az egész, nem tudom.....

2020. szept. 19. 12:57
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek tanár nélkül fel lehet készülni az érettségire? Főleg a kémia és biosz miatt kérdezem
2020. szept. 19. 12:58
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha ezt akarod, hajrá! De azért az egész érettségit újra megcsinálni két emelttel, hát, nem egy egyszerű dolog. Persze nem tudom, hogy milyenek a képességeid. Akkor vágj bele, ha NAGYON motivált vagy, mert nem egy egyszerű kör. És még utána ott az egyetem is...
2020. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges persze, de nem fogok hazudni, nagyon nehéz lesz, főleg mivel művészet és természettudomány között nincs sok átfedés.

Egyébként nem vagy ezzel egyedül. Sok barátom van, akik végigcsináltak szakokat aztán rájöttek, hogy valami teljesen mást szeretnének csinálni és váltottak. Én is 14 éves korom óta táncosnak készültem és most 26 évesen döntöttem úgy, hogy mégsem akarok színpadi szerepléssel pénzt keresni és inkább elindulok média irányba.

Szerintem ez benne van most a mi generációnkban, mert rengeteg a lehetőség és nem tudjuk hova kapjuk a fejünket.


Én azt javaslom, hogy még ne hagyd még ott a zenét, mellette járj el magántanárhoz, illetve az egészségügyi karok szoktak szervezni bioszból és kémiából érettségi felkészítő tanfolyamokat. Ha azt látod, hogy nagyon jól megy és tényleg ezt akarod, akkor hagyd abba a zenét, ha már biztos.

2020. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi nem egy baba piskóta, lehet 1-2 év sem lesz elég felkészülni, mert az emelt szint sok munkát és időt igényel plusz nem elég megtanulni érteni is kell. És ez még csak a felvételi, a neheze még csak ezután jön. Tömény 5,5 év tanulás és ha megcsúszol akkor még több. Tudnod kell, hogy biztosra ezt akarod csinálni, mert ha elvégzed az egyetemet, akkor is egész életedben muszáj fejlesztened magad.

Nem könnyű szakma, még ha annak is látszik, mint fizikailag mint mentálisan nehéz tud lenni.

Tényleg jól gondold át, mert ha belevágsz az egész életed jó eséllyel megváltozik

2020. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!