Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudom, hogy ez ún. hímvessző...

Tudom, hogy ez ún. hímvessző méregetés, viszont általában a nagyon sok pontot elérő (egyetemi felvételi) diákok okosabbak?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki bejut a BCE re 450 ponttal, általában kimondható, hogy ő okos is, vagy szinte semmit se jelent? BME re kevesebbek a pontok jóval, bár azt meg kibírni nehezebb. Tudom, ez farokméregetés, viszont mennyit jelent az, ha valakinek sok a pontja úgy átlagban? Nem egy adott ember konkrétan, hanem a sok pontosak halmaza átlagosan.

2020. szept. 19. 14:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha tudod, hogy hülyeség a kérdés, akkor miért teszed fel? :D

Semmi értelme nézegetni a pontokat.

2020. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy méregetés, viszont általában egy nagyon sok pontos okos is? Ha valaki mondjuk 450 el bejut valami ANA ra.
2020. szept. 19. 14:56
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, lehet csak baromi szorgalmas. Azért egy érettségit nem olyan hatalmas teljesítmény jóra megírni.
2020. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen. Az egyik csoporttársam bejutott a szakra 2015-ben 420+ ponttal, míg én 415 ponttal nem. Viszont 1,5 év csúszással végezte csak el, mert kb 1,5 év után megállt 'pihenni' mert belefáradt az egyetembe. Míg én kevesebb ponttal később átjelentkeztem egy másik egyetem, de azonos szakáról és hamarabb végeztem el mint ő a 420+ pontjával, jobb eredménnyel is, hozzáteszem.


Persze, nem lehet általánosítani. Sokszor a sok pont azzal is jár, hogy valaki nagyon okos, sokszor viszont épp az ellenkezője. Mindkettőre van bővel példa.

2020. szept. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Biztos sok a kivétel, viszont a tipikusan sok pontos egyetemeknél mint a BCE az átlag odakerülő okosabb is? Illetve a legtöbb 450 pontos az? Tudom, vannak kivételek, viszont az átlag sokpontos nagyion okos?
2020. szept. 19. 15:52
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Inkább szorgalom és fegyelem kérdése. 464 pontom volt felvételikor, tudom hogy okos vagyok, de az csak 1 dolog. Mindig következetesen és kitartóan tanulok.
2020. szept. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Átlagosan valószínűleg igen. De azt se felejtsd el, hogy aki mondjuk egy BME-re megy, az előre tudja hogy nem kell neki 450 pont a bekerüléshez, míg aki BCE-re, ő nyilván nagyon felkészül. Duplázással mondjuk elég egy-két tárgyból pengének lenni, mondjuk csinálsz egy emelt angolt ami tényleg elég egyszerű. De az is igaz hogy a ponthatárok miatt nagyon sok embert felvesznek mondjuk a BME-re, akiket általában ki is szórnak vagy nagyon bukdácsolva végzik el legfeljebb.


Én Corvinusos vagyok, de azért az túlzás lenne kijelenteni, hogy na ide a nagyon okosak járnak. :D Mondjuk ha egy másik gazdasági egyetemmel hasonlítod össze ahol alacsonyabb a ponthatár akkor sokkal inkább megállja a helyét a dolog.

2020. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a ponthatár miatt azt gondoljuk, hogy a bce sek okosabbak, mint a bge sek általában ugye? Viszont mi van a BME GTK val mondjuk? Ha ugyanolyan helyre kell kevesebb pont, akkor kijelenthető, hogy kevésbé járnak oda okosak általában, vagy azért nem?
2020. szept. 19. 16:51
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Te szándékosan adod a hülyét? Az érettségi semmit sem jelent, már leírták. Az csak egy teszt kb a lexikális tudásáról az embernek. Nagyon sok, 450 pontos embert ismerek, akik rosszabb eredményeket szereztek a szakon mint én mert itt már nem elég a lexikális dolgokat betanulni, vagy éppen emberileg ostobák, az élethez buták. Attól, hogy valaki az érettségin jó eredményt ér el, még nem lesz okos, max jó a memóriája a lexikális dolgokhoz. Persze, lehet okos az ember, de a jó érettségi nem következménye az okosságnak.

Ezt nem lehet kijelenteni, hogy a BGE-sek vagy BME GTK-sok okosabbak-e vagy sem a Corvinusoknál. Mindkét helyen lesznek nagyon okos, és kevésbé okos emberek is, illetve olyanok is, akik nagyon szorgalmasak vagy éppen lusták.

2020. szept. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés hülyeség :D Eleve különböző iskolákban különböző szinten van a felkészítés, de a javítás is. Nem mutatja a valós tudást. Az egyetem úgyis annyira más, és a szorgalom is számít.
2020. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!