Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvosi vagy általános...

Állatorvosi vagy általános orvosi?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős, biosz-kémia tagozatos gimnáziumban. Sosem volt kérdés számomra, hogy orvosi szakmát válasszak. Eddig az általános orvosi volt a cél, de elbizonytalanodtam(nem a jelenlegi pandémia miatt). Mindig is Budapesten szerettem volna tanulni, az egyetem távolsága nem szempont.

Volt, aki hasonló dilemmában volt a végzős évben? Milyen érv győzött meg végül?



2020. szept. 21. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Orvosi.
2020. szept. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Ált.orvosi, nem állat.
2020. szept. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Ez a két szakma olyan messze van egymástól, hogy azt elmondani sem lehet. Azt nyilván valamennyire tudod, hogy egy orvos mit csinál. Állatorvossal találkoztál valaha? A szakleírást elolvastad? Érdekel a mezőgazdasági állatállomány egészsége?
2020. szept. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, általános orvosin belül mit szeretnél.


Az állatorvosnak valamivel könnyebb függetlenedni az állami fszságtól.

2020. szept. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

Humán.


HA, mégis állat, azt NE idehaza!!!

2020. szept. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jártam mindkettőre, egy év után az állatorvosit ott hagytam. Ma már nem vagyok benne biztos, hogy jó döntés volt, nem is praktizálok orvosként, más társterületen dolgozom.
2020. szept. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok otthon orvosi témában, de a magam estében hálás vagyok érte, hogy nem kell soha a büdös életben emberekkel foglalkoznom, mert pályát váltottam (pszichológus voltam).
2020. szept. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy jól gondold át, valóban azt akarod-e csinálni, méltatlan körülmények között, méltán ingerelt és nyűgös emberek között dolgozva, sok tűz között (betegek vs vezetőség vs saját lelkiismeret, amit néha el kell nyomni). Ez a része nagyon kemény, emellett rendszeresen más osztja be az idődet... És talán a végén, 6 év áok és pár extra év szakosodás után ki tudsz szakadni belőle, ha van tőkéd/lehetőséged magánorvosként folytatni. Mindezt siralmas bérért.


Állatorvosokra is ugyanúgy szükség van, munkád ugyanúgy lesz, ez biztos. Cserébe kevesebb a huzavona valószínűleg. Kevesebb a hiszti, a szakmai dolgok mellett az emberi dolgok, nem rakosgatnak ide-oda, könnyebben meg lehet oldani, hogy ne éjszakázz, talán több a lehetőség is később, ha esetleg más szempontból is állatokkal szeretnél foglalkozni, szakszerűen tenyészteni, stb. Abban is jó pénz van.


A saját tapasztalataimmal együtt és logikusan meggondolva is azt mondom, hogy ha a helyedben lennék, inkább mennék állatorvosnak.

2020. szept. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es: Én is :DDDD annyira elfordultam, hogy most már csak gépekkel foglalkozom :D csendben, egyedül :P Minimál emberi kontaktot tartok csak fent.
2020. szept. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9: Én is!:))) Emlékszem, korábban azt hittem, hogy azzal van baj, hogy nem bírom a terhelést és biztos csak túl korán váltottam ahelyett, hogy kivártam volna, amíg jó lesz, de nem... Gépekkel dolgozni akkor is élvezetes, ha nehéz. És sokkal könnyebb lerakni a munkát. Maximálisan megértelek.
2020. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!