Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány kredit a pszichológia BA...

Hány kredit a pszichológia BA szak teljesítése?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy maximum 180 kredit van a 6 évre alapvetően, ennél ha az ember 10%-kal feljebb megy, akkor azért fizetni kell. Vannak ugyebár kötelező tantárgyak, amit muszáj elvégezni a BA alatt, és lehet elég sokat szabadon felvenni. De mennyi az annyi?

Mennyi kreditértéke van a kötelező tantárgyaknak (amiket muszáj felvenni és elvégezni) összesen? Ergo, mennyi kredit értékben felvehető szabadon választható tantárgy ezek mellé? Nagyon érdekel nagyon sokféle tantárgy, és szeretnék minél többet kipróbálni az egyetem alatt, szeretném tudni, mennyit tudok.

Illetve, még egy kérdés: mennyi az extra kreditekért fizetendő érték? (Ft/kredit)


(mindezt az ELTÉ-n, egyébként!!)



2020. szept. 23. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Tvszben asszem le van írva, hogy 5%a lehet a szabadonválasztható az összes kreditmennyiségnek. Szóval pl ha 240 kredit az össz, akkor 12 szabvál kell a diplomáig és 10 vagy 15% felett kell fizetni a szabválokért, ami olyan 2-6ezer. (Legalábbis nálunk ennyi, de eddig nem nagyon tudok olyanról aki ezt túllépte volna)

Kicsit azért el kell keserítselek, hogy a többsége a tárgyaknak kötelező, vegyes elosztású kreditben. (Elvileg 30 munkaóra lenne 1 kredit, valóságban nekem a 6 kredites tárgyam néha egyszerűbbnek tűnt, míg 1-2 kredites tárgyakért vért izzadtam)

Egyedül szabadonválaszthatóval tudsz kicsit a szakmai tárgyakból kitekinteni, de az tényleg csak kis részét adja a dolognak.

Én annyit tudnék javasolni, hogy nyugodtan tekintgess ki és ha valami megtetszik akkor vagy párhuzamos vagy egymás után is elvégezheted azt a másik szimpatikus szakot is. :)

2020. szept. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!