Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek még így lesznek a...

Szerintetek még így lesznek a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ugye tudjuk, hogy idén elég érdekesen alakultak a ponthatárok. Még igazán korai kérdés, de mint spekuláció, szerintetek a jövő nyári időszakban még alacsonyak lesznek (pl. orvosi egyetemek), vagy visszaáll minden a régibe? Húgom fog felvételizni, abban reménykedik, hogy még 1 évig kitart ez a cirkusz.

2020. szept. 25. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Remélem tudjátok, hogy a ponthatárok a felvételizők pontszámától függ. Semmilyen egyéb körülmény nem befolyásolja az alakulásukat..
2020. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért estek akkor ennyire a ponthatárok, mert az utolsó hajtós időszakban, amikor tényleg nyomnak a tanárok, hirtelen volt az átállás onlinera és emiatt szerintem nem is volt meg az érzés, hogy na basszus mindj érettségi tanuljak ezerrel.

Én 19ben érettségiztem és teljesen ezt éreztem, azért is tanultam mert a tanárok elvárták hogy meglegyen pl a kidolgozott tételsor. Ezt persze be is kellett mutatni, úgyhogy nem tudtad kihagyni ezt a dolgot, kidolgozással is tanultál. Aztán mos tavasszal barátnőmnek segítettem és teljesen azt vettem észre hogy akik orvosira akartak menni, azok is sokszor "lazábbak" lettek és elkezdtek kijárogatni, tételeket nem tanulni és ezzel sok ment el..

Azt sajnos nem tudom, hogy mi lesz jövőre de ha megint így az utolsó hajtós időszakban lesz ilyen kavarodás, akkor nem hinném hogy 440 lesz az áok, mint 2 éve. Tesódnak azt tanácsolom, hogy ne engedje el a dolgokat, ne hagyja hogy mások "elcsábítsák" mert akkor meglesz a dolog. (ha esetleg kell segítség nyugodtan keress, másodéves vagyok áokon. Kicsit szigorú szabályaim voltak érettségin de nekem nagyon bevált, lehet neki is segítene)

2020. szept. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!