Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azt tanuljam, amihez tehetsége...

Azt tanuljam, amihez tehetségem van, vagy azt, ami hiányszakma?

Figyelt kérdés

Szóval magamról annyit, hogy most állok egyetem választás előtt és imádom az angolt, jó is vagyok benne, tehetségem is van hozzá, az előrehozott angol emeltszintűn a szóbelim max pontos lett és kaptam hozzá dicséretet is. Tényleg nagyon érdekelne minden, ami angol és minden, ami ezzel kapcsolatos (pl célnyelvi civilizáció, angol nyelvű irodalom, angol nyelvű filmek). Nem is kell nagy erőfeszítést tennem, hogy megtanuljak gyorsan egy angol szöveget, vagy tolmácsoljak valakinek. Nagyon érdekelne az Anglisztika, mint BA-s szak, tényleg ez lenne a szenvedélyem, valószínűleg jó is lennék benne.

Viszont tudom, nagyon sok helyről olvastam és hallottam már, hogy ez nem egy hiányszakma, sőt, kifejezetten a büfészak, eléggé rossz az elhelyezkedési arány utána és sokan pl a McDonald's-ben kötnek ki utána (most nem leszólni akarom ezt a munkát sem, csak nekem nem ez a cél).

Ezt átgondolva, lehet célszerűbb lenne valami olyan szakmát tanulni, ami tényleg hiányszakma és utána biztos állásom is lenne. De az a baj, hogy engem az ilyen ápoló, orvos, (vagy egyéb egészségügyis szak) vagy informatikus, mérnök nem érdekelnek és soha nem is érdekeltek. Megtanultam mindig is az infót, a matekot, a fizikát, de soha nem voltam belőlük különösen jó, mivel nem fektettem beléjük annyi energiát, nem érdekeltek.

Ti melyiket választanátok? A biztos hiányszakmát, vagy amit szeretek, az Anglisztikát?


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2020. szept. 28. 18:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

Hát figyelj.. én csak a saját tapasztalatomból és nyomorúságomból tudok beszélni, de én úgy gondolom ennyi év után, hogy ezerszer jobban megéri olyat végezni, amit igazán szeretsz és ami igazán érdekel.


Jogos amit mondasz persze, és van benne igazság, de én bejártam azt az utat, ami előtt most a kérdező áll, és 100 % hogy rosszul döntöttem.


A kérdező megpróbálhatna esetleg külföldön elhelyezkedni.


Vagy ha a kérdezőnek az anglisztika mellett van más érdeklődése is, akkor azzal is megpróbálhat pénzt keresni, amíg pl nem tud elhelyezkedni az anglisztikával. De az se olyan legyen, ami nem érdekli, attól csak kiég az ember. Mentálisan nem egészséges.

2020. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
6-os vagyok: én is bejártam azt az utat, ami előtt a kérdező áll, csak éppen én arra mentem, amire szerettem volna, és én is megbántam...
2020. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

Akkor innentől teljesen a kérdezőn múlik, mindkét döntési lehetőségnek olvashatta 1-1 végeredményét.. :)


Csak kíváncsiságból, mi az amit szerettél tanulni, de most nem tudsz vele elhelyezkedni?

2020. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
29%

Én a hiányszakmára szavazok.

Ha nincsennek összeköttetéseid, előre kiépített helyed ami vár, kitörölheted anglisztikával.

Én most orvosi diagnosztikai szakon vagyok, 2 csoporttársam is anglisztikán végzett. Nem tudtak vele elhelyezkedni. Az egyik évekig próbálkozott.


A germanisztika viszont más téma, azzal tuti találnál jól fizető munkát még vidéken is.

2020. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

Aki olyan szakmát választ, amit nem szeret, az nagy terhet cipel utána egész életében. Viszont az is tény, hogy a mai világban már sokan tudnak nagyon jól angolul, nem lesz egyszerű dolgod, ha (csak) ebből szeretnél megélni.

El tudnál-e képzelni egy olyan megoldást, hogy az angol mellé hozzáteszel valamit, ami különlegesebbé teszi a tudásodat? Pl. skandináv nyelveket, de akármi más is szóba jöhet, ami kiemel a tömegből.

2020. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképp kell minor szakot választani bölcsészkaron ha jól tudom.
2020. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26%
Ne anglisztika BA-ban gondolkodj csak, hanem legyen egyértelmű, hogy az MA-t is megcsinalod utána. Angoltanar is lehetsz pl., az hianyszakma is, meg az angol a lényege: nyelv, kultúra, amit akarsz. Szerintem élveznéd, legalább próbáld ki. De ha valamiért a tanítás kevésbé vonz, akkor még mindig lehetsz fordító, tolmács, idegenvezető, sőt, igaziból bármi lehet a vege: azok között, akikkel együtt jártam angol szakra, lett nem csak angoltanar, hanem tévés musorvezeto, eu-parlamenti képviselő, meg egyetemi titkárságon dolgozó adminisztratorféle is. Mindenképpen az anglisztikat (is) válaszd!
2020. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
38%
A legjobb a kettő közti átmenet valoszinű. Pl gazdasági diplomával rengeteg olyan terület van ahol a munka nagyrészében angollal foglalkozhatsz. pl angolul kell szerzödéseket írni. Amúgy hogy képzeled a munkát, mit szeretnél munka időben csinálni?
2020. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
86%
Azt tanácsolom, hogy valami olyat tanulj amivel könnyebb az elhelyezkedés és normális fizetést is kapsz. Most gimnáziumban még azt gondolod, hogy nem baj, majd lesz valahogy, de mikor arra a pontra érsz, hogy nincs munkád vagy olyan aminek köze sincs a tanulmányaidhoz (nagyon gyakori) akkor érzed igazán, hogy mást kellett volna választani. Ma már egyáltalán nem ritka a felsőfokú angoltudás, már sok helyen alapkövetelmény, ez is nehezítené a helyzeted. Viszont pont az előbb említett dolog miatt akármit is tanulj mindig szükséged lesz a nyelvtudásodra, nem kerül a “süllyesztőbe”. Remélem tudtam segíteni a döntésben :)
2020. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!