Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Miskolc Egyetem Gazdaságtudo...

A Miskolc Egyetem Gazdaságtudományi karára fogok járni, és szeretnék válaszokat kapni a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

1. Zsúfolt lesz az órarendem?

2. Gyakorlatra kelesz járni?

3. Ha nem tudnák bemenni, akkor a jegyzeteket honnan szerezhetem majd meg?

4. A barátom bejárhat majd az előadásokra, ha nem erre az egyetemre jár?

5. Kézzel kellesz jegyzetelni vagy lehet vinni laptopot?


Egyelőre ennyi! ha eszembe jut valami majd még írok!


Köszi & Puszi!


2010. aug. 8. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


GTK- gazd menedzsment II. éves hallgató vagyok.


1. az órarendet ha ügyes vagy, és lefoglalod a legjobb óraidőpontokat, akkor nem lesz zsúfolt, én hétfőtől csütörökig jártam be órákra, ebből volt olyan nap, hogy csak délbe kellett bemenni, és csak 4ig voltam.


2. igen, gyakorlatok látogatása KÖTELEZŐ, máskülönben nem kapsz aláírást ergo nem vizsgázhatsz az adott tantárgyból


3. jegyzeteket elkéred egy csoporttárstól, illetve van gazdász oldalunk ahol sok hasznos jegyzetet találhatsz mindegyik tantárgyról (én onnan tanultam)


4. bejárhat a barátod az előadásra, kutya se nézi ki ül ott a 400 fő között


5. vihetsz laptopot, de marhára nem érdemes, nekünk a 400 főből kettő laptopozott, javaslom a kézi jegyzetet ugyanis, sok az ábra, rajz, függvény, amit gépelni ugye nem tudsz. És van tanár ahol nagyon gyorsan kell kaparni, nem lenne időd laptopozni.



Kérdésed van még, kérdezz bátran.


21L

2010. aug. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Júúj Köszi a gyors választ! :$


Még akor lenne pár bugyutának tűnő kérdésem, de nekem fontos lenne! :)


1. Az előadások milyen hsszúak?

2. A szünetek mikor vannak és milyen hosszúak?

3. Ha vizsgán esetleg megbuknék, meg lehet vesztegetni a tanárokat?

4. Telefonálni lehet az előadásokon?

5. Minden egyetemista meg fősulis ismimtől azt hallom, hogy hú de jó bulik szoktak lenni. Érdekelne, hogy itt a Miskolc Egyetemen lesznek-e bulik, ha igen, ugye nem kötelező rájuk eljárni? mert a barátom elég féltékeny típus és nem örülne, ha nélküle mennék bulizni pláne vadidegenekkel.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, biztosan lesz még kérdésem, majd még írok! :)

2010. aug. 8. 00:20
 3/10 anonim ***** válasza:

hát gyönyörű kérdések, bocsi :D ez egy egyetem, nem pedig party time :)


1. Az előadások milyen hsszúak?

Egy előadás 1.5 óra


2. A szünetek mikor vannak és milyen hosszúak?

Szünetek előadások után vannak, kb fél óra. pl 8kor kezdesz, az órának vége fél10kor. Aztán 11től újabb előadás.


3. Ha vizsgán esetleg megbuknék, meg lehet vesztegetni a tanárokat?

Nem próbálkoztam még ezzel a módszerrel, nem volt rá szükségem. Ha megbuksz, még 2szer bukhatsz, és fizetned kell az 1500 ftos vizsgadíjat. Ha akkor sem sikerül, a tantárgyat újra fel kell venned következő félévbe.


4. Telefonálni lehet az előadásokon?

Egyértelműen nem. Bár volt olyan csoptársam, aki egy lazább órán a leghátsó sorban megcsinálta.


5. Minden egyetemista meg fősulis ismimtől azt hallom, hogy hú de jó bulik szoktak lenni. Érdekelne, hogy itt a Miskolc Egyetemen lesznek-e bulik, ha igen, ugye nem kötelező rájuk eljárni? mert a barátom elég féltékeny típus és nem örülne, ha nélküle mennék bulizni pláne vadidegenekkel.

Igen, vannak bulik, hétfőn a Mad-be, kedden a Kettes Klubba, szerda-csütörök Roky.

Nem kötelező rájuk menni, már miért lenne az?:)

Én az éven kb ha 3szor voltam, nem nagyon érdekeltek az efféle helyek. :)

2010. aug. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismételten! :*


Tudom, hogy nem party time az egyetem, de ezek a dolgok a gimiben természtesek voltak és nem szeretnék az egyetemen rossz ponttal indítani egyik tanárnál sem! :) Mégeszer köszi a segítséget!


Még bizti fogok írni, remélem akkor is segítetek majd! :)

2010. aug. 8. 00:36
 5/10 anonim ***** válasza:

igazán nincs mit :) bátran írj hha van vmi.

Egyébként arra vigyázz, h mivel az egyetemi előadásokon való részvétel nem kötelező, ezért II. félévbe jelentősen csökkenni fog az előadáson megjelentek száma :D

első félévbe kis gólyaként bejárt mind a 400 fő szorgalmasan, aztán felfedezték h nem kötelező járni, és volt olyan előadás pl amin 10-20an ha ülhettünk... na ezt csak azért mondom, h ilyenkor a barátod ne vidd be, mert a tanár jegyzi az arcokat, és feltűnne neki hogy idegen ül a csoportba ... de ezt majd kifogod tapasztalni melyik tanár milyen, és melyiknél mit lehet csinálni :)

2010. aug. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem hiszem, hogy be fogom merni vinni! :D


Azért tényleg másabb lesz, mint a gimi!


Itt 4.-ben minden pénteken az uccsó 3 órán bent ült angolon a barátom, mert neki pénteken hamar vége volt a napnak a suliban, és az angoltanárt csak meg kellett kérnem, hogy beülhet-e és ő ennyit mondott: Az óra mindenkié, nyugodtan beülhet, sőt úgy bánt vele, mint ha ő is abba az sztályba járna, ha mi dolit írtunk vele is iratott és kijavította neki! XD

2010. aug. 8. 00:43
 7/10 anonim ***** válasza:

uhh:D hát érdekes középsuli lehetett az biztos :D

melyik szakra jelentkeztél amúgy? és hovavalósi vagy?

2010. aug. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nemzetközi gazdálkodási szak, Miskolctól nem messze lakunk :)
2010. aug. 8. 00:55
 9/10 A kérdező kommentje:
Mikor te elsős voltál hány órád volt egy nap?
2010. aug. 8. 00:57
 10/10 anonim ***** válasza:
az órarend változó, nekem pl hétfön 8tól 6ig, kedd 10től 4ig, szerda déltől 4ig, csüt 2től 6ig. Közte vol elvétve 1-1 lyukas is. Az órarendet mindenki saját magának rakja össze, a kötelező órák időpontja egységesen meg van adva ez kb 5 tárgy, a többi tárgyat te veszed fel ill a gyakok időpontját te igazitod a napjaidhoz.
2010. aug. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!