Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van még ilyen szerencsétlen...

Van még ilyen szerencsétlen ember egyáltalán, mint én?

Figyelt kérdés

Először is, hogy mi a problémám: Nagyon gyenge személyiségem van, és úgy érzem, hogy ezzel a szerencsétlen, gyenge személyemmel képtelen vagyok bármit is csinálni az életben.


Így még nem voltam bulizni sosem, sőt még alkoholt sem ittam, nem szexeltem, nem csókolóztam, nem voltam még szórakozni senkivel sem, tehát ha lehet azt mondani, akkor olyan tevékenységet nem végeztem, amihez rajtam kívül kell még egy vagy több ember.


De ez nagyon durva: Képtelen vagyok a változásra. Nem tudok kimászni a gödörből. Olyan mintha önmagam rabja lennék. Tényleg olyan, mintha börtönben lennék, és korlátozva lennék. Mintha az életem egy misztikus film lenne, amiben a főhősnek előre el van rendelve a sorsa, hogy ilyen nyomorék maradjon, és nincs lehetősége változtatni. Vagy megfogalmazom jobban: Olyan vagyok, mint egy robot, aki csak a negatív élettapasztalatokra van programozva, és más programokat nem lehet belerakni, mert megtelt a memóriája.


Most arra gondoltam, hogy talán nevetni kéne magamon, és valahogy felülről szemlélni a dolgokat, és nem azonosulni magammal. De ez sem megy.


22/F


2017. ápr. 21. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
pont ilyen vagyok en is, en probalok izmosodni, tedd ezt te is, ha erosebb leszel fizikailag tobb lesz az onbizalmad.
2017. ápr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
>>>Pszichológus.
2017. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bármennyire is nehéz próbálkozz váltani.Ez igy nem állapot,nem azt mondom,hogy mindenhétvégén bulizni kell de 2hetente azért csak jó lenne kiengedni a gőzt.Illetve biztos vágy egy társra,barátnőre vagy csak egy haverra akinek elmondhatod,hogy mi történt veled.Szerintem próbálkozz,és egyszer úgyis sikerrel jársz.Sok sikert!🙂
2017. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindig van lehetőség változtatni, de minthogy a változás sokszor komoly fájdalmakkal jár, az emberek inkább benne maradnak a posványban. Kérdés, ki mikor éri el a tűréshatárát? Azt kéne megtudni, hogy miért nincs motivációd változtatni, ha egyszer érzed, hogy szar. Ehhez viszont tényleg egy jó szaki kéne.
2017. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár nyilván ti is tudjátok, hogy tudom, hogy ide pszichológus kéne.
2017. ápr. 21. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ismerősek a leírtak, de nagy nehezen mások hatására nekem nagyjából sikerült kilábalnom belőle.De egyébként fejben kell eldöntened, hogy változtatni akarsz, tenned is kell érte. Remélem sikerülni fog. L/20
2017. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Titok.. helyetted senki nem fog változtatni az életeden!
2017. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is, bár az alkoholhoz volt már szerencsém 1-2szer. Ezen kívül minden passzol még a korunk is.
2017. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár tizenévesen nagyon sok mindent, sok jót megtapasztaltam. A húszas éveim, mikor az életemet kellett volna építeni, úgy el lett cseszve hogy az nem igaz. Évek óta olyan az életem mint egy börtön, se haverok, se barátnő, se életcél, se pénz, se egzisztencia, se semmi. Mint egy zombi. Amit írtál az utolsó előtti bekezdésben szó szerint igaz rám. Olyan mintha egy átok ülne rajtam, ami kimondja hogy márpedig se soha nem lehetsz boldog, neked szenvednek kell! És bármennyire is igyekeztem ez ellen tenni, soha nem lett jobb. Jelenleg olyan tanácstalan vagyok, hogy az őrület szélén állok. Valami olyasmi hirtelen változás kellene, ami fenekestül felforgatná az életemet. Csak hát ezeknek a borzasztó csalódásokkal teli évnek az is lett az eredménye, hogy kegyetlenül bepókhálósodtam. Nem tudok úgy szólni az emberekhez, mint régen, alig vagyok képes bármiféle kommunikációra, de hogy magamat képezzem, itthon, még arra sem. Nyelveket szeretnék tanulni, sportolni, de olyan szinten levagyok terhelve a nagy semmivel, hogy nem megy. Mintha le lennék láncolva, körülöttem meg mindenütt csak köd lenne.
2017. ápr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
# 9/9: Nah, ezt jobban én se írhattam volna le.
2017. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!