Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet komoly következménye...

Lehet komoly következménye annak, ha csak gyakorlatra járok be egyetemen?

Figyelt kérdés
Az előadásra időm nem engedi, hogy bejárjak, ugyanis mellette dolgoznom is kell. Az előadáson elhangzottak is számon lesznek kérve?

2020. okt. 12. 08:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak olyan tárgyaim, amikből simán elég lenne, ha csak a gyakorlatra járnék be, mert ha az ottani dolgokat értem, akkor az előadás anyagát is fogom (matekos tárgyak). Viszont tényleg van olyan, ahol például a vizsga is úgy van hogy az írásbeli része a gyakorlati anyag, a szóbeli része pedig az elmélet.
2020. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Csak azokra az előadásokra nem járok be, amelyekből nem kell vizsgáznom
2020. okt. 12. 09:01
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Első előadásra be kellett volna menni, mert ott mondják el. Ha nem hangzik el, meg kell kérdezni. Most is azt ajánlom, hogy írj az előadónak emailt.


Nálunk a legtöbb előadás számon van kérve. A matek előadás csak szigorlaton, és egy előadás meg soha.

2020. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%

Ezt nem követendő példaként írom!!!


Az én egyetemi időm alatt a BME 'E' épület első emelete reggeltől estig zsugázókkal volt tele, végig hosszanti irányban az üvegfal mellett. Ott a tanulni vágyók kiszorultak a perifériákra... Régi 'harcosok' biztosan emlékeznek rá. :)


Pár évvel diploma után benéztem oda nosztalgiából, mindenütt tanultak vagy beszélgettek, egyetlen zsugás asztalt sem találtam (79-ben diplomáztam).

2020. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Az előadás anyagát természetesen számon kérik.

2. A TVSZ-ben is benne lehet, hogy az előadások hány %-ára kötelező bejárni; ha tartanak katalógust, és túlléped a hiányzást, akkor megtagadhatják az aláírást, így nem vizsgázhatsz / nem kaphatsz megajánlott jegyet.

3. Nem kell túlmisztifikálni: HA tudsz jegyzetet szerezni, amiből tudsz tanulni, illetve ha vagy valakivel olyan jóban, aki megbízható, és ellát a plusz infókkal (Pl. mikor lesz zh és milyen típusú lesz stb:D), akkor minden további nélkül lehet akár 5-öst is szerezni. Itt inkább azon múlik a dolog, hogy vannak-e ilyen barátaid, és nem lesz-e elegük abból, hogy mindig "belőlük élsz".

Nekem is volt mindig ilyen kis "baráti-tanuló köröm", de ez persze csak akkor működik, ha te is hozzáadod a magadét, ha csak "haszonélvező" akarsz lenni, egy idő után pofára fogsz esni.

2020. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz bajod belőle, ha találsz valakit, aki jegyzetel az előadásokon, és meg is osztja veled. Én mindig bejártam, aztán volt olyan "barátom" (de persze csak érdekbarát volt), aki mindig kéregette a jegyzeteimet, mert sosem járt be, csak a jelenléti íves órákra. Mindketten sikeresen befejeztük az egyetemet.
2020. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!