Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem viszem a pénzt lehet...

Ha nem viszem a pénzt lehet komoly jogi következménye? Feljelenthet vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne, hogy átvert az oktatóm, csak a veztést csináltam nála ami általában 100-140 között mozogna, de tőlem 210E Ft-ot vár. és amit eddig befizettem arról se adott csekket ezért is gyanús a dolog!Ha kérdeztem a pénzről azt mondta ne foglalkozzak vele! Már megkaptam azóta a jogsim és nem igazán szeretném kifizetni az összes pénzt.150. 000Ft-ot gondoltam, hogy fizetek neki ahhoz még 40-et vinnék.Kérlek Titeket valaki adjon megbízható választ! Köszönöm előre is!
2015. júl. 29. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet.
2015. júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel indokolja, hogy tőled 210-et kér? Semmilyen elismervényt nem adott a pénz átvételéről?
2015. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak nem baján vezettél?
2015. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem adott semmilyen elismervényt a pénz átvételéről és azzal indokolta a 210E-t,hogy a városban órabérben számolta az árát,városon kívül pedig km-be, de mondom akkor miért írtam alá a papírt az elején, hogy csak km-be vezetek akkor városon belül is annyiért fizessek már! Erre a válasz, hogy így éri meg neki!.................

Egyébként Gödöllőn történt.

2015. júl. 30. 07:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem fog 60 ezer forintért pereskdni, mert nem éri meg a ráfordított idő, de ilyet ne csinálj, hogy elismervény nélkül adsz át pénzt. Soha senkinek!
2015. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az iskolának is szólnék, hogy ilyet csinál a tag.
2015. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Övé az iskola :-S
2015. júl. 31. 06:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Írtál alá valamilyen szerződést, amiben ennyiről van szó? Ha nem, megmondod neki hogy nem fizeted ki, ha pattog, megjegyzed, hogy szólsz a nav-nak, bárki lehet a következő kuncsaftjai közül, és kérd számon a számlákat, vedd fel a zsebedben telefonnal, hogy ha azt mondja, hogy azzal ne törődj, utána meg tudod mutatni neki, hogy felvetted. Ez nem fenyegetés, mert ha nem írtál alá semmit, akkor az csalás, ha meg a számlákra azt mondja, hogy nem ad és te felvetted, az sem személyi jogok megsértése, mert ha nem ad számlát, az bűncselekmény, és azt felveheted bizonyítékként
2015. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!