Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kormány miért nem teszi a...

A kormány miért nem teszi a pedagógusokat vezényelhetővé, mint az orvosokat?

Figyelt kérdés
Elvileg Magyarországon van elég pedagógus, csak valahol túl sok, valahol meg túl kevés, ezért van tanárhiány egyes iskolákban. Ráadásul a helyzet rosszabb lesz, mivel sok pedagógus 60 feletti, így sajnos várhatóan sokuk ki fog esni a koronavírus miatt. A pedagógusok vezénylése sokat javíthatna a problémán.

2020. okt. 23. 20:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%
Már majdnem egyetértettem veled, 10-es, de mikor annál a szónál tartottam, hogy hatalmat adjanak a kezükbe, megállt a kezemben az egér. Mihez akarsz te hatalmat? Verekedéshez? Kizavaráshoz? Mert akkor aztán biztos megoldódik a szocializálódási probléma, ha kizárjuk őket az iskolából ...
2020. okt. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Elég lenne, ha a tanárok megkapnák a megfelelő támogatást. Pl. ha egy tanuló nem a megfelelő módon viselkedik, akkor lenne valami törvényes eszkőz, módszer, hogy a többi tanuló joga ne sérüljön. És igen, ha ez a kizárás pl. egy adott óráról akkor az. Azért az elég gáz, hogy ha egy diák nem tud viselkedni, akkor kap maga mellé egy segítőt (felnőtt pedagógiai végzettséggel), hogy az órán rendesen dolgozzon. Igen ám, de minden osztályban van 1-2 ilyen tanuló.
2020. okt. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az nem gáz, hanem szükséges, mert ezeknek a gyerekeknek több figyelemre van szükségük, mert otthon nem kapják meg. Nem úgy születik a gyerek, hogy rossz, azt a szülő idézi elő így vagy úgy. Az a gáz, hogy Mo-on az állam ehhez nem biztosít elég embert. Nem hatalmat, hanem támogató, személyre szóló segítséget.
2020. okt. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
#11, nem tudom, minek kell rosszra gondolni. A pedagógiai munka egy irányítói szerepkör. Ahhoz, hogy másokat tudj irányítani, rendelkezni kell a szankcionálás hatalmával is. Vagyis, ha a gyerek nem csinálja meg, amit a tanár mond, akkor annak legyen következménye. És itt nem arról van szó, hogy beír egy szaktanárit, és a gyerek röhög rajta, mert ez nem következmény.
2020. okt. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Hanem mi a következmény, 14-es? Nem zárhatjuk ki a tanulásból, mert az senki céljainak nem felel meg. A hatalom a pedagógiával össze nem egyeztethető fogalom. Irányítás vagyis tervezés, szervezés nem egyenlő hatalom. Következmény az, ha nem sikerül elsajátítania az anyagot.
2020. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vagy nem tudsz semmit a pedagógiáról, vagy túl sokat is tudsz róla. De a lényeg az, hogy fogalmad sincs, hogy a gyakorlatban hogy működik. Lehet itt a fogalmakon vitatkozni, de teljesen felesleges, amikor a tények is igazából engem igazolnak. A véleményemet pedig fentebb már leírtam.
2020. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!