Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Többnyire milyen közösség...

Többnyire milyen közösség szokott lenni a szakmunkásképzőkben?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon sok emberrel problémám van, főleg az osztályban de szakmunkásképzőbe akarok menni 5 éves képzésre (építészet). Abban az iskolában lévő képzéseknek a 90%-a 3 éves. Normálisabb a társaság mint egy általános iskolában? Kevesebb a bántalmazó, nem 100-as gyerek? Vagy legalább az osztályban, ha már 5 éves? Csak mert minden reggel elmegyek egy másik szakmunkásképző mellett, ahol nagyon sok az IQ hiányos ránézésre (nem vagyon előítéletes).

2020. okt. 24. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
A szakközépiskolában amit te szakmunkás iskolanak nevezel szakmát adnak érettségi nélkül. Oda nem a szellemi felső 10000 gyerekei járnak. Általában keves kivételtől eltekintve olyanok járnal oda akiket máshová nem vettel fel.
2020. okt. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Én nem szakmunkásban tanultam, de a gyakorikérdések szakmunkás válaszolói alapján úgy gondolom, hogy burzsoá újgazdag csemeték tanulhatnak ott, akiknek a szülei burkolók, kőművesek, festők, és havonta milliókat keresenek és a kölyköket is oda iratták be, hogy vigyék tovább a szakmát. Aztán reggelente Audival meg Bömössel hordják őket órára. (Furcsa is lenne, ha a szülők a gyerekeknek ilyen életszínvonal után a diplomás nyomorgást választanák a későbbiekben.)

Egyszóval gondolom a fiatalság krémje lehet ott.

2020. okt. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En szakmunkasba jartam 3 evet.

Olyan emberek jartak oda akiknek IQ nulla es csak azert mentek oda mert kotelezo iskolaba jarni es ez volt a leg egyszerubb.

Komuves osztaly pl tele volt cigannyal de nalunk is voltak.

Lopasok rendszeresek, semmit sem lehet a teremben hagyni, volt olyan aki bortonbol vagy valami javitointezetbol szabadult.

Egyik osztalytarsamat rendszeresen lehuztak penzzel.

Inkabb vegezz el egy nahany honapos felnott OKJt es kesobb egy vallalkozonal megtanulod azt amit tudni kell a szakmarol. 3 evig iskolaba jarsz, dolgozol egy cegnek szinte ingyen 3 evig minden masodik heten hogy szakmat tanulj.

Egy szaki tobbet fizet ha szorgalmas vagy es megtanit rendesen.

2020. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, először menj rá az érettségire, az építészet jó lesz utána is, ha olyanok az eredmenyeid ott az egyetem
2020. okt. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szakmunkáskèpzőről mindenféleképpen lebeszélnèlek, kb börtön típusú hierarchia uralkodik az osztályon belül, sok a deviens,agresszív kötekedő tanuló ott, mindennaposak a veredések és a verések, csak úgy passzióból, tehát a szellemi színvonal nagyon alacsonyan van.
2023. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!