Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi gimikről, és mennyire nehéz bekerülni az egyes helyekre? Közösség ügyileg mennyire jók? Teleki Blanka (bp), Szent László (Kőbánya), Madách Imre (bp), Veres Pálné és Szinyei Merse Pál.

Figyelt kérdés
Nagyon szépen megköszönöm a válaszokat, mert ez most egy nagyon fontos kérdés számomra.

2020. szept. 25. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Szent Lászlós közösség a legjobb :D 75-80 pontos központival és egy jó szóbelivel simán bent vagy
2020. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én felvételiztem a Madáchba (ez volt az első helyen) és a Szinyeibe is (ez volt a Z-terv). Végül felvettek a Madáchba, amit nagyon imádok, és a közösség is szuper. Ebben az évben kellett egy kb. 80 pontos írásbeli, hogy behívjanak, de általában elég egy 75 körüli.

A Szinyei nekem annyira nem jött be így első látásra, de biztos megkedveltem volna, ha oda járok. Oda talán elég egy 65-70 pontos központi, de javítsatok ki, ha nem így van.

2020. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2020. szept. 26. 12:33
 4/12 anonim válasza:
100%
Én csak a Szent László gimiről tudok véleményt mondani, mert a testvérem oda jár, de ő mindig csak dicséri. Nagyon jó közösség, elképesztően jófej emberek. A pontokat nem tudom pontosan, de ahogy látom már az első válaszoló ezzel kapcsolatban tudott neked többet mondani
2020. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bejutni ezek közül szerintem a Madáchba a legnehezebb, de nem éri meg, ha 80 pont körüli/feletti írásbelire számítasz inkább az Eötvös vagy az Apáczai fele nézelődj szerintem. Egyébként a Lászlóról nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak, meg a Veres Pálnéról is. Összességében azt tudom javasolni, hogy menj el a nyíltnapokra és nézd meg, hogy te hol érzed jól magad, neked mi szimpatikus, ne csak az alapján dönts, hogy mi van a tagozatleírásban meg a suli honlapján.
2020. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az Eötvösbe a legnehezebb bekerülni, mivel az ország egyik legerősebb gimnáziuma. A Veres Pálnéba is nagyon magas pontszámtól hívnak be szóbelizni. A felvizsga.eu oldalon a kalkulátornál meg tudod nézi az elmúlt évek szóbeli behívási és felvételi ponthatárait. A Szinyeibe a legkönnyebb bejutni az általad felsorolt gimik közül.
2020. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Envagyok Bozsi002 válasza:

#netflix

Szelinger Barnabás

Krasznai is the best teacher 2020

2020. okt. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bbmarta ***** válasza:
Veres Pálnéban reál osztályban idén nem lesz szóbeli, de megtörténhet, hogy a többi helyen sem, járványhelyzettől függ! Sajnos idén buktuk szinte az összes helyen a nyílt napokat is...persze várható volt! Úgyhogy marad a gyakori kérdések és a sulik honlapja!
2020. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én leérettségiztem, az emlékeim alapján írok, lehet azóta változtak a dolgok.


A Szinyei attól függ, mit szeretnél tanulni és ki tanítja. 1-2 tanár kivételével a biosz meg kémia oktatás nagyon szuper,a nyelvi akkor jó, ha van érzéked hozzá, érdekel a nyelv, aktív vagy az órán és megragadsz valami külföldi lehetőséget, én hiába tapasztaltam a nyelvi órákon, hogy a diakok csak túlélni járnak be, aki szorgalmas volt, azt segítette a tanár eljutni oktv-re, felsőfokú nyelvvizsgára, külföldre.


Más tárgyakból tanárfüggő.


A testnevelést én nagyon utáltam ott, miért kap valaki egyest, ha nem tud x cm-nél messzebb helyből távol ugrani vagy miért rontják le kettővel az osztályzatát, ha leszédül a gerendáról és egyáltalán, ha a gyerek igyekszik és a maximumot nyújtja, de nem ügyes, miért hívja a tanár lustának?


A tanárokból van mindenféle, életunt picsák meg faszok, akiknek gyomorgörccsel mész be az óráira, de jófej tanárok is. De volt olyan tanárom is, aki semleges volt, beült az óráira, nem volt rosszfej, de igazából látszott, hogy a tárgy, amit tanít érdekli, a diákok nem igazán, viszont legalább mind ötöst meg négyest kaptunk nála. :)


Az osztályok különbözőek voltak, volt, ahol csakádias volt a légkör, volt, ahol egy kis mag volt és azon kívül a gyerekek elvoltak magukban vagy más gyerekekkel, volt, ahol kis klikkek voltak. Az osztályok között max 1-2 gyerek ismerte egymást faktról vagy kórusról, de általában nem volt kapcsolat.


Én nem utáltam a suit, de nem volt nagy hatással rám, érettségi után le is zártamagamban azt a korszakot.

2020. dec. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szent Lászlóba felvételizett a bátyám tavaly előtt. 81 pontos központit irt és még szóbelire se hívták be.
2021. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!