Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenre hogy reagáljak?

Ilyenre hogy reagáljak?

Figyelt kérdés
Én a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karára jutottam be, de a pesti Semmelweis Egyetemre szerettem volna bejutni, csak 3 ponttal kevesebbet értem el annak idején, mint ami ott volt a ponthatár. Attól függetlenül nagyon örültem, hogy bejutottam orvosira, lelkesen végzem a munkámat, tanulok. Most kijött hogy a Semmelweis Egyetem a legjobb 250 (ha jól emlékszem) orvosi egyetem közé került, és a szüleim mondogatják nekem, hogy a Semmelweis bezzeg bekerült a legjobb 250-be, hol van a debreceni orvosi kar? Kicsit rosszulesik, úgy érzem, hogy mintha kevesebbnek éreznének ettől, pedig elmondtam már, hogy itt is kőkemény vizsgáink vannak, ugyanúgy keményen helyt kell állni. Meg valahogy mindig elfelejtik, hogy a Semmelweis egy egészségtudományra, orvostudományra szakosodott különálló egyetem, míg a pécsi, szegedi, debreceni orvosi kar, egy univerzális egyetemnek a része, szerintem így nehezebb nekik bekerülni a jobb orvosik közé, hiszen ők nem egyetem, hanem egy kar. Vagy rosszul gondolom?

2020. nov. 2. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érett felnőtt módjára fogadd el az álláspontjukat és ne állj le velük vitatkozni. Elég ha csak annyit mondasz, hogy "jó nekik, megérdemlik a helyet".
2020. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kívülállók mindig marha okosak, és nem kell vitatkozni, mert úgysem fogod őket meggyőzni.

Gondolom szüleid nem értelmiségiek, így olyan lenne, mintha a vaknak magyaráznád a színeket. Azt pedig nem gondolom, hogy az egyetemtől függ, hogy milyen szakember lesz belőled, ez nagyrészt saját igényesség és szorgalom kérdése.

2020. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, felesleges ezen vitatkozni. Mellesleg itthon bármelyik orvosi egyetemet is végzed, nem jársz rosszul, mindenhol nagyon jó a képzés.
2020. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Felnőtt vagy, orvosira jársz. Ennél nagyobb bajod is lesz, súlyosabb dolgokra kell majd reagálnod. Ne foglalkozz vele, tanulj, hogy jó orvos legyél, mert szükségünk van rád.
2020. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A lányom Pécsett végzett az orvosin, a SOTE-ra nem is akart menni.Nagyon jó képzést kapott, kiváló szakorvos lett. Soha nem volt hátránya abból, hogy nem Bp-en végzett. Vannak sztreotípiák, amelyek nem állják meg a helyüket, mégis sokan azt gondolják, hogy igaz.Nem kell ezen agyalni.
2020. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy szinten vannak az egyetemek. Már a képzést illetően. Mindenhonnan kerülhetnek ki jó, és kevésbé jó orvosok.

Kérdező! Ne foglalkozz velük! Adj bele mindent, és mutatsd meg nekik. Kitartás, szuper vagy!;)

2020. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!