Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretném otthagyni az egyetem...

Szeretném otthagyni az egyetemet az őszi félév végén?

Figyelt kérdés

A Károli Gáspár Egyetemre járok jelenleg és nem tetszik a szakom.

Kapok szociális ösztöndíjat is.

Mivel nem szeretném folytatni ezt a szakot, ezért arra gondoltam, hogy a félév végén kiiratkoznék. Nem szeretnék ezzel foglalkozni, mivel feleslegesnek tartom, ehelyett dolgoznék, tehát valószínűleg bukom a tárgyaim.

A kérdésem az lenne, hogy ez milyen anyagi vonzattal fog járni nekem? Vissza kell fizetnem az ösztöndíjat/tandíjat? Kreditbüntetés? Nem igazán vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal. Mit tanácsoltok?

Jövő szeptembertől egy új egyetemre felvételizek, másik szakra.


2020. nov. 3. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Én 1 év után hagytam ott, tanulmányi ösztöndíjas voltam és semmit nem kellett visszafizetni. De nem azt az egyetemet, legjobb ha e-mailben rákérdezel, pár napon belül választ is adnak.
2020. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Hány éves vagy, milyen szakra jársz? És mi a bajod a szakodra, mire mennél?
2020. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szerintem ez nem befolyásol semmit
2020. nov. 3. 17:02
 4/6 anonim válasza:
82%
Kíváncsi lennék, hogy a kora mit befolyásoll🤔 Ez egy olyan oldal ahova az emberek anonim kérdéseket tehetnek fel, pont azért hogy ne kelljen információt kiadniuk úgy tudom. Gyökér.
2020. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha első félév után hagyod ott, nem lesz semmilyen következménye, semmit nem kell visszafizetned. Ha 1 év után hagynád ott, akkor már bonyibb lenne, de így nem fog történni semmi.

Szépen kitöltesz egy kérelmet, amit Neptunból lehet letölteni, beviszed TO-ra, és kész. Nálunk legalábbis ez az eljárás, nem tudom, ez mennyire változó egyetemenként.

2020. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%
Ja, ha nem első félév után hagynád ott, hanem ott vagy már x éve, és felvételizel egy éven belül máshova, ill. fel is vesznek, akkor szintén nem kell visszafizetni semmit.
2020. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!