Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy nem állami iskolában...

Ha egy nem állami iskolában nem bértáblás bért fizetnek és még az ágazati bérpótlékot se adják oda, ott miért dolgoznak tanárok tanárhiány idején?

Figyelt kérdés

Azt magyarázza el nekem valaki, ha egy nem állami iskolában nem adják meg a tanároknak a bértáblás bért, hanem alatta fizetnek (hiszen nem közalkalmazottak) ráadásul az augusztustól érvényes 10%-os ágazati pótlékemelés sincs, akkor egy tanárhiányos világban egy ilyen iskolában miért marad meg 1 tanár is?

Ezt én nem értem.

Miért marad ott hogy kevesebbet keressen mint bárhol másutt kereshetne azonos munkával, mikor lasszóval fogják a tanárt mindenütt?

Ez nekem magas.


2020. nov. 8. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pedig az magas, hogy ezeket a kérdéseket hogy nem untad még meg...
2020. nov. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

mer még SOHA értelmes választ nem kaptam-lám most se.

Miért is untam volna meg? Majd ah jön egy ÉRDEMI válasz.

SOHA nem jött még (most se fog)


Mert megy az üres mellépofázás trollozás hazugozás minden megy csak VÁLASZOLNI ne kelljen.

2020. nov. 8. 06:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tanár és az alapítványi iskola közti szerződés dönti el, hogy mennyi az adott tanár fizetése. Én is dolgoztam alapítványi suliban 3 évet. Kaptunk egy alapfizetést és zsebbe egy nagyobbat. Halkan jegyzem meg, hogy más pénztárcájában nem illik turkálni.

Nekem azért érte meg ott dolgoznom, mert nem voltak gyakran kötelező értekezletek, nem nagyon ellenőrizték az órák megtartását (csak legyen minden beírva a naplóba), ha kellett szabadidő akkor meg lehetett oldani okosba.


3 év után meguntam és váltottam állami iskolába.

2020. nov. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 qkker1 ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha a folyamatos hisztizés/siránkozás helyett otthagynád az az alapítványi iskolát, és keresnél egy jobban fizető helyet? Három diplomával és négy OKJ-val , már ha használhatóak lennének, bőven lenne lehetőséged!
2020. nov. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Már kaptál használható választ; megmondtuk, hogy kérdezd meg őket. Ennél többet nem mondhatunk.
2020. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!