Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen nehéz az egyetem?...

Miért ilyen nehéz az egyetem? Egyszerűen nem bírok ennyit tanulni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt hittem,az egyetem a diákéletről is szól,meg arról hogy egy csomót bulizunk meg minden...ehelyett semmire nincs időm,állandóan stresszelek a követelmények miatt és egész nap csak magolok,hogy kész legyek mindennel...ez nem élet!...nem élvezem az egészet...hol marad az a fajta diákélet,amiről mindenki beszél?? :(
2008. nov. 29. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy tul eroset valasztottal, vagy mast, mint ami igazabol erdekel.

Azert nem mindenki fejezi am be az 5 evet, es kap diplomat, es 2 nyelvvizsgat. Sokan esnek am ki az egyetemekrol, errol nem hallottal, csak a bulikrol?

Szerintem valtsal, amig nincs keso, mert nem mindegy, hogy mondjuk 6 honapod, 1 eved, vagy 2-3 eved veszik el.

Ha tenyleg nagyon nehez, kin, akkor valstal, probalj egy foiskolat, es csak azt ami tenyleg erdekel, vagy tanulj ki egy szakmat, az se rossz dolog par nyelvvizsgaval tuningolva, es kulfoldon is van am elet!

2008. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia

én egyetem utolsó évében járok (5 éves közgáz)

Én is voltam így. Sajnos a megoldás a szelektálás, s meg kell tanulni el fogadni, hogy nem mindig kapunk 4-5-öst, másképp ha mindent meg akarszt tutira tanulni bele lehet hülyülni. Vannak tanárok, akik képesek az órai anyag mellé az egész könyvüket feladni, no hát pl. ilyenkor érdemes a jegyzetet mindenképp megtanulni, ami még emészthető a könyvből esetleg amiről órán egyáltalán nem volt szó, vagy teljesen elhagyod, legrosszabb esetben 2-t írsz, de így is lehet jó jegy, azért a tanárok sem hülyék, hogy mindenki megbukjon...Meg Ez helyzet függő, van ahol a jegyzetet hagytam el, mert láttam tökre a könyvet adta le a tanár és ha az emészthető, akkor azt tanulgattam. No meg ne is próbáld visszamondani, arra nincs idő, inkább próbáld többször elolvasni, hogy értsd, nem kell szó szerint. Ha szóbelire készülsz, akkor kicsit gondolatban néha érdemes átgondolni, melyik tételhez mi is tartozna,de soha nem mondtam vissza.

Itt inkább tanulási technikákról van szó, MEG KELL TANULNI TANULNI,ha ezt sikerül kialakítanod, akkor menni fog. Én pl soha nem éjszakáztam, vizsgaidőszakban sem, mindig elosztottam, s kb végeztem általában. S ne aggódj, néha itt bizonytalanabbul megy az ember vizsgázni a bazi nagy anyag miatt s úgy érzni nem tud semmit, de főleg írásbelinél, ha valami nehezebben is megy, de ha legalább 1-2x elolvastál valamit, rémleni fog, s tudsz róla írni.De sajnos ez tárgyanként változó, van ahol elég megjegyezgetni a dolgokat (töri, marketing...), de van ahol pontosabbnak kell lenni (statisztika, matek...).


Remélem tudtam segíteni, ha van esetleg kérdésed valamihez, kérdezz.

Mióta vagy egyetemista? Én nem gondolom, hogy azóta fel kéne adnod.

2008. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
89%

Szia!


A második válaszolóval teljesen egyetértek!

Nem az a megoldás, hogy otthagyod a zegyetemet és elmész fősulira vagy máshova.Ha már az egészséged megy rá,akkor igen, pl barátnőm pánikbeteg lett és xanaxon élt.Na neki mennie kellett,mert belehalt volna kb.

De ha nem ilyen vagy,akkor tényleg csak meg kell tanulni tanulni.Én jogra járok,az ELTE-re, állítom, hogy az ország második legdurvább egyeteme, ennél csak az orvostanhallgatóknak nehezebb.

Amikor egy vizsgaidőszak alatt kéne 5-6 EZER oldalt nemcsak elolvasni,megtanulni az kicsit húzós.Plusz a törvények.zelektálj valóban és nem az a lényeg, hogy szín kitűnő legyél,azt senki nem nézi.Csináld meg úgy ahogy tudod, ahogy még pihenés is belefér az idődbe.

Én úgy szoktam tanulni, hogy ha tudom mikorra kel vmit megtanulni, megnézem hány oldal, elosztom napokra lebontva,hogy pl egy nap 60 oladlt kell megrágnom,azzal végzek aztán szabad vagyok.Ha túl sok,akkor jön a rövidített jegyzet.Ez nekem bevált és ilyyen durva egyetem mellett,mint a jog is van időm szorgalmi időszakba bulizni,szórakozni.

Sok sikert hozá!És ne add fel,biztos azért választottad az egyetemet ahol vagy,mert érdekel.Ne add fel az álmod!

2008. nov. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok,köszönöm! :) Nem akarom feladni,mert tényleg azt tanulok,amit szeretnék,csak kicsit sokkolt ez a nagy anyag...egészségügyi fősuli egyébként...

Az a bajom hogy mindig rástresszelek a dolgokra,minden nap az van a fejembe hogy mit kell holnapra meg jövő hétre tanulni és görcsölök hogy kész leszek-e. Meg pl.szemináriumokon szóbeli számonkérések vannak és hát ott sem éghetek le a többiek előtt...ezem is stresszelek...na mindegy,tudom,alapból vok ilyen hülye :D


A diákélettel kapcsolatban annyit hogy igazából a suli 98 százaléáka lány,úgyhogy ismerkedni sem tudok fiúkkal pl. Max ha elmegyek discoba,ott meg inkább sajna csak egyéjszakások vannak,az meg nem kell.:( Sajnos nem jött össze eddig olyan társaság a suliban,hogy eljárunk ide-oda,mindenki csak bemegy az órákra aztán megy haza...ez nálatok is így van?

2008. nov. 30. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

kedves kérdező, 2. válaszoló vagyok

Sajnos én is így jártam, de ez nem törvényszerű, remélem megtalálod azért még a társaságod az egyetemen.

Nekem úgy volt, hogy én koleszos voltam, sok olyannal találkoztam, ahogy te is írtad, hogy buli eszetlenül, pia aztán hányás,cigivel ruha kiégetése, no nekem ez nem hiányzott, bár buliba én is mentem volna, de olyannal szeretek menni, aki tudom, hogy nem hagy ott akárhol...

Akikkel meg tök jól el tudtam lenni épp olyanok voltak akik bejárósok voltak, így ők is legtöbbször órák, aztán futottak a buszra haza, én meg a koleszba, azokhoz akikkel kevésbé jól éreztem magam. Talán ha a koleszba találtam volna valakit jó lett volna, hogy tudtunk volna együtt ide-odam, de sajnos valamiért így alakult, így ezért én nem is szerettem annyira az egyetemet, s kimaradt nekem is az a nagy szórakozás, de így meg elmentem a suli keretében hastáncra, aerokbicra, kipróbáltam ilyeneket.

Kívánom, hogy találkozz olyanokkal akikkel tanulásban de szórakozásban is ki tudsz jönni.

2008. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
75%
Hol marad az a fajta diák élet amiről mindenki beszél? Filmekben! Azzal meg abszolút nem értek egyet hogy mindegy hogy csinálod csak meglegyen, mert akármilyen hihetetlen diploma és diploma között is van különbség, és például nagyon nem mindegy hogy esetleg kapsz-e ajánló levelet vagy sem. Ha tényleg komolyan gondolod akkor csináld tovább rendesen, az meg hogy nincs idő, hát erre szokták mondani semmit sem adnak ingyen. Ha meg úgy érzed nem fog menni akkor tényleg hagyd ott az egészet mert annak meg tényleg nincs értelme hogy belerokkansz!
2012. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok a kérdés feltétele óta eltelt majdnem 14 év.Kíváncsi vagyok ha még elérhető vagy ezen a platform,hogy alakult az életed kérdező?
2022. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Már mindenféle rémes történeteket hallottam az egyetemről.
2022. aug. 15. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!