Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elsőéves egyetemi hallgató...

Elsőéves egyetemi hallgató vagyok. Egyszerűen nem tudok mit tenni, állandóan pánikolok az egyetem miatt. Mit tegyek, hogy ne őrüljek meg?

Figyelt kérdés
Ma is sírtam egy órát. Folyton rámtör a félelem, hogy mi lesz, ha nem sikerülnek a vizsgáim. Ha leülök tanulni, fél óra múlva biztos elfog a bőgés, annyira szorongok. És nem tudok tenni ellene.
2010. nov. 27. 20:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
34%
iszol te rendesen mostanában?
2010. nov. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne butáskodjál, valami szorongás oldót kellene szedned, vagy vannak teák is. Ne sírjál, nincs semi baj, csak nem tudsz lazítani. Próbáld meg, vegyél egy narancsot szúrd tele szegfűszeggel tedd magad mellé. Mindjárt jobb lesz tőlle a közérzeted. Jó tanulást.
2010. nov. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
11%
A kategóriát eltaláltad, tudod, hogy mentális probléma. Innentől mit vársz tőlünk? Csak egy pszichológus tud mit kezdeni a depresszióddal..
2010. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudsz tenni semmit. egyetemre az megy aki tudja magáról h le tud tenni majd vmit az asztalra.

Ha te nem érzel így nem a te pályád. annyit tanácsolok h a vizsgáig tanulj ha kell bőgjél és ha nem megy.

Hagyd ott.


Mivel már most szenvedsz. ez kifog hatni a későbbi éveidre is pl munkánál nem szívesen fogod csinálni.

Ez a probléma azoknál gyakori akik a szülők unszolására kezdik el az egyetemet.

18/F

2010. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
79%

Én is ugyanígy vagyok, rettegek nagyon, már felkészítettem mindenkit, hogy megbukok 1-2 tárgyból, főleg, hogy a zh-im se sikerültek jól. :( Nem tudok 60%ot teljesíteni. :( Ráadásul nálunk minden vizsgát dec. 21.-re akarnak rakni és hiába kérdeztük, kötelező felvenni azt az időpontot, nem választhatunk másikat. :S Úgyhogy marad a szorongás és az őrült tanulás (már ha megy :( ). :S

Úgy próbálok amúgy nyugodt maradni, hogy nem gondolok a vizsgákra, tanulok is persze, de mellette próbálok kikapcsolódni is (séta, beszélgetés stb.), hogy oldjam a stresszt és úgymond "lazán" felfogni ezt az egészet, hogy lesz több lehetőségem is bizonyítani és addig is teperni ezerrel.

2010. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok butaságokat írni neked, sem megijeszteni, de azért úgy érzem le kell írnom, biztos ami biztos:

Gondolom van az egyetemen valamilyen lelkisegélyszolgálat, vagy nem is tudom, minek hívják, én sajnos próbáltam úgy tenni, mintha csak én lennék túl érzékeny és a szőnyeg alá söpörtem a dolgokat. Lehet, hogy csak átmeneti ez a helyzet nálad, de lehet, hogy generalizál szorongásos szindróma, vagy valami más, persze nem ismerlek, és nem is kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, de jobb előbb segítséget kérni, mint hogy halogatod és aztán a végén tényleg kialakul nálad, és rosszabb lesz. Szerintem a te érdeked is, hogy megelőzd a nagyobb problémát, és ne szenvedj, mert így nem tudsz koncentrálni, így tanulni sem könnyű, és a végén ezzel váltod valóra azt a félelmedet, hogy nem sikerül a vizsgád. (persze a saját helyzetedet csak te ismered igazán)

2010. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
61%
Figyelj ide, nálam valószínű hogy meghúznak a fő tantárgyamból (kicsit kiakasztottam a tanárt), és még se parázok, pedig saját pénzből fizetem a tandíjat. Te se aggódjál, lazulj el egy kicsit, nem kell olyan halálosan komolyan venni, menjél a barátaiddal ide-oda, érezd jól magad, és néha tanulgass is. Attól nem lesz jobb, hogy ha sírsz. Építs kapcsolatokat vagy valami, kösd le magadat, ne legyen időd kibukni.
2010. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, milyen szakra jársz? Kíváncsi vagyok, mi készítette ki ennyire az idegeidet..
2010. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

20:17: Köszönöm a biztatást, milyen nyugtató teákra, nyugtatókra gondolsz?


20:20: Eltaláltad, szülői unszolásra kezdtem el az egyetemet, de az én szüleim mellett nem megoldható, hogy úgymond otthagyjam az egyetemet. Gondolom, neked biztos nincs ilyen problémád...


20:21: Köszönöm neked is a biztatást, és szurkolok neked. Igyekszem én is kikapcsolódni, elhesegetni a gondolataimat más irányba, de nem megy...

2010. nov. 27. 20:35
 10/36 A kérdező kommentje:
20: 31: Közgazdász szakon vagyok.
2010. nov. 27. 20:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!