Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem befejezni az...

Van esélyem befejezni az iskolát, vagy hagyjam abba?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem egy suliba ahol nem kaptuk meg az alap képzettséget. Alig tanultunk valamit, főleg informatikából. Minden nap volt informatika átlagba kétszer a 4 év alatt de összesen kb. 10-20 óra lehetett amin tanultunk a 4 év alatt. Az érettségi is szinte mindenkinek 2-es lett ez miatt. Ugyanebbe a suliba idén először indítottak egy két éves érettségi utáni informatikai képzést ahol mindenki mondta (igazgató, ig. helyettes...) hogy új tanárok lesznek és nem olyan lesz mint a középiskolába hanem rendesen komolyan tanulni fogunk. Ez így is van csupán az a gond hogy ők nagyon jól tudják hogy nekünk tudásunk nincs amire építeni lehet mégis elvárják hogy Pl. a Pascalt tudjuk, holott az office-t se tudjuk használni tökéletesen. Ráadásul pokoli sokat tanulunk (ami nem is baj) de olyan dolgozatokat írunk hogy kb. 80%-tól kettes és egyszerűen nem megy, 1-2 kivétellel az összes dolgozatom 1-es. Egyre nehezebb dolgokat veszünk úgy hogy még az alap dolgokat nem tudjuk. Gondoltam arra hogy abbahagyom elmegyek dolgozni és jövő szeptemberbe kezdek valami mást ami még érdekel de erről a szüleim hallani se akarnak azt akarják fejezzem be és vizsgázzak le. Mit lehetne ilyen helyzetbe tenni? Valahogy győzzem meg a szüleimet hogy had hagyjam abba vagy próbáljam meg befejezni (amit jelen helyzetbe szinte lehetetlennek tartok) Légyszi segítsetek valami tanáccsal. Előre is köszönöm a válaszokat és hogy végig olvastátok!
2008. nov. 29. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igy felesleges az informatikai kepzes ket even keresztul, ha nincs meg az alap. Esetleg jarj el korrepetalasra, es akkor ha az alap meglesz, akkor tudsz ra epiteni, tudod majd a tobbi feladatot megoldani. Hat, nem konnyu a kerdes. Mert igazabol, hogy semmi ertelme annak, amit tanultok (hiszen nem jutsz egyrol a kettore)elegge idopocsekolas ez a ket ev. Viszont muszaj tanulni, mar inkabb egyre tobbet, foiskola, egyetem nelkul letezni nem lehet mar szinte.

Szerintem jarj kulonorara, es tanuld meg az alapokat.

2008. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem célszerűbb lenne az alapoktól újrakezdeni az egész infót egy másik suliban: én nem maradnék ott a helyedben, ahol eddig semmit sem tanítottak.
2008. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!