Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 hónapja elvetéltem, műszeres...

3 hónapja elvetéltem, műszeresen kellett befejezni a terhességet. Azóta újból próbálkozunk, de a menstruáciom 1 napig tart, és rendszertelen, váratlanul vérezgetek. Van esélyem így is, hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés
2008. júl. 4. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha műszeresen fejezték be a vetélést, valószínűleg azt is mondták a kórházban, hogy kb. fél év, mire a méh regenerálódik, addig pedig nem szabad teherbe eséssel próbálkozni, mert könnyen újabb vetélés lehet a vége. A rendszertelen, váratlan vérzések alátámasztják azt, hogy nincs még itt az ideje egy új terhességnek. A vetélés utáni fél év kihagyás alapszabály!
2008. júl. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A méh nem fél év alatt regenerálódik, hanem sokkal előbb. Valóban orvosa és paciense válogatja kinek mit javasolnak. Én 11 hetesen vetéltem el. Nekem is mondták ezt a szokásos 6 hónapot, amin nagyra nyitottam a szememet és közölték, hogy nem fognak megsértődni, ha 3 hónap után azt mondom, hogy terhes vagyok. Na ehhez képest eltelt két hónap és már a harmadik mensim nem jött meg, mert elszámoltam magam és bacsúszott a baba. Felhívtam a dokit és mondtam, hogy baj van, mert a 3 hónap letelte előtt úgy tűnik terehes lettem. Azt mondta, ha spontán így teherbe tudtam esni, akkor semmi baj nincsen. Kaptam gyógyszert, de én ennek ellenére nagyon izgulok, hogy ne legyen baj. Na ennyit a 6 hónapról. Más orvosoktól olvastam azt is, hogy elég egy mensit megvárni és lehet próbálkozni. Sőt itt is írta valaki korábban. Neked mit javasoltak? Azt vedd alapul!
2008. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt vetélésem anno.

Persze a doki azt mondta lehet genetika. Nos nem kételkedtem a szavában, de ott motoszkált a fejemben hogy utánanézek.

Megcsináltattam a hormonlaborokat és terheléses vércukor és inzulin vizsgálatot. Jól tettem, azt mondom, mert inzulin rezisztenciám van és azért ment el a babám.

Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy nem jók ezek a vérezgetések, és rendszertelen ciklus. Ez jelezhet endokrin problémát. Érdemes lenne utánajárnod, persze közben próbálkozz a babával, biztos van esélyed mert már egyszer babás lettél! Viszont hogy a fájdalom ne ismétlődjön meg zárd ki a nem genetikai problémák lehetőségét, én ezt ajánlom. Hogy boldogan nézhess a kisbabád érkezése felé!

Bocs ha túl nyersnek tűntem, nem vagyok az. Csak hát a nődoki hagyott volna így, de a hormonlabor és IR vizsgálatok után az endokrin doki közölte, nem tudtam volna kihordani a babát, pedig nem is volt vészes az értékem.

Kívánom hogy minél előbb teherbeess és minden okés legyen! Erőt és kitartást! Puszi

2008. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!3 hónapot mondott nekem is az orvos..És a rendszertelen menstruácio,az nem gond,így is összejöhet?Ki sem tudom számolni így peteérésemet!
2008. júl. 5. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!