Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne iskolát váltanom?

Figyelt kérdés
Az osztályban 36-an vagyunk, csoportbontásban van az angol és a matek, a többi órán össze vagyunk vonva, (elméletileg) mindenkinek lenne párja, de sajna ez nincs így. Én az elejétől (5.) kezdve nagyon barátkozós típus voltam, most sincs másképp, viszont azt vettem észre, hogy amíg én mindenkivel próbálok jóban lenni, addig a többiek körülöttem párokat, négyeseket alakítottak, én pedig órákon mindig egyedül maradtam, pont úgy, ahogy nem akartam. Sajnos gyakran kihasználják, hogy egyedül ülök és ha valaki beteg v ilyesmi (nem jön suliba), akkor meg hirtelen mindig velem próbálnak lenni meg ilyenek, aztán ha XY visszajön, ismét el vagyok felejtve. Így heti 5 napot, naponta 8 órát borzasztó eltölteni, pár hete elkezdtek piszkálni és kötözködni velem, (pl eléggé mosolygós vagyok és sokat nevetek, ezért is elkezdtek piszkálni), amit azért elég rosszul viseltem. Akkor még nagyjából bírtam, mert volt egy barátom, akivel mindent meg tudtam beszélni, és úgy volt hogy át is jön, aztán néhány héttel ezelőtt szakított velem. Akkor nagyon össze voltam törve és néhány lány (kb 4-en) picit felkaroltak, segítettek átvészelni azt a bizonyos szakítás utáni pár hetet. Mostanra viszont ők is teljesen elfelejtettek, leráznak, ilyesmi... A szüleimmel beszéltem iskolaváltásról, de hallani sem akarnak róla, mert hogy az ország egyik legjobb vidéki gimnáziumába járok, így pedig nem nagyon szeretnék, hogy elkerüljek innen, meg hogy csak pár év és megyünk is el. Viszont szerintem azért nem mindegy hogy hol tölti le az ember azt a 4-8 évet, milyen közösségben, mert meghatározhatja az életem további részét is. Most szóba jött egy másik iskola (az egyik Waldorf), erről megint csak nem akarnak hallani, viszont ott lenne már ismerősöm, és nem kell háromtól este nyolcig házit írnom és folyamatosan tanulnom. Ti mit csinálnátok?

2020. nov. 20. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Menj át másik iskolába, ha nem érzed jól magad. Tényleg nem mindegy, hogy hogy töltöd el a középiskolás éveket. Lehet nagy sebeket szerezni sajnos a mocsok emberektől.
2020. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a Waldorfért kemény pénzt kell fizetni? Szóval ha a szüleid azt mondják, hogy nem fizetik ki, akkor azt meg kell értened.

Én nem biztos, hogy a közösség miatt váltanék iskolát.

Nekem 2 gyerekem van, és egészen elképesztő sztorikat hallok tőlük is, és a kisgyerekes barátnőimtől is, hogy mik mennek az iskolákban. Amikor én voltam fiatal, akkor nem voltak ilyen sztorik. Elég szemetek mostanában a gyerekek egymással.

Ha váltanál, nem biztos, hogy a másik suliban jobb lenne.

Egyébként a tanulás hogy megy, a tanárok milyenek? A másik iskolába mennyit kéne ingáznod? Azért ezek is fontos szempontok.

Inkább keress magadnak valami hobbit, más közösséget, ahol lehet, hogy szereznél barátokat. Az iskola végülis leginkább a tanulás miatt van.

2022. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!