Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor miért is nem...

Most akkor miért is nem szabad kövérezni?

Figyelt kérdés

Ma irodalomórán lecseszett a tanárom egy mondatomért, és hogy ha rendes oktatás lenne, akkor tuti ki is zavart volna a teremből. Pontosan már nem emlékszem mit mondtam, de valami olyat hogy "ez a dagadt emberek gyülekezete?". Amire felkapta a vizet, mondta hogy "mit képzelek hogy bárkit is ledagadtozok? Nem tudod hogy az milyen sértő?". Mondtam neki hogy nem tudom, mivel az egyáltalán nem sértő. Erre mégjobban bepipult csak. Utána még annyit mondtam neki, hogy én is dagadt vagyok (tényleg, 100kg körül), nyugodtan hívjon is annak, nem fogok megsértődni rajta, mert ez nem sértés. Ekkor már látszott hogy vörösödik a feje, úgyhogy inkább nem is válaszoltam neki többet, nehogy még a végén szívrohamot kapjon vagy valami.

Akkor most nem szabad senkit sem ledagadtozni? Még csak magamra sem mondhatom azt? Be lett tiltva ez a szó vagy mi? Én dagadtként nem értem az ő kirohanását ez ügyben. (Ő amúgy nem az, olyan sovány hogy ha erősebben nézek rá lehet átlátok rajta.)



2020. nov. 25. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit ez olyan, mint Amerikában a négereknél a nigger; ők használhatják egymásra, de ha "kívülálló" mondja, az sértő.

Egyébként pejoratív, igen. Helyette a molett vagy teltkarcsú kifejezést szokás használni (főként nők esetén).

2020. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Már a kövér szó is bántó, de ezek szerint te nem kövéreztél, hanem dagadtoztál. Az még inkább bántó. Magadra mondhatod, de ha másra használod, az jó eséllyel komoly sértésnek fogja venni. Légy hálás a tanárodnak, hogy magyar mellett illemre is próbál tanítani.
2020. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a dagadt az bántó. Egyszerűen ez egy sértő szó. A kövér jobb, de szerintem a túlsúlyos, molett, teltkarcsú az, ami oké.
2020. nov. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet úgy volt vele, hogy ez másokat bánthat, sérthet és nem akart senkinek kellemetlenséget ezért reagált így.

Amúgy valóban nem illik így fogalmazni (hiába vagy érintett).

2020. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1: Ezen logika alapján akkor én ledagadtozhatok bárkit. Teltkarcsú? Ezt még nem hallottam. Ez olyan mint középszar szavunk?

#2: Hálás vagyok neki hidd el. Én felnézek az olyan emberekre, akik a nagy semmit el tudják adni mint "munka" és pénzt tudnak vele keresni. Sokat tanultam tőle már erről.

#3-#4: Lehet. De nem értem hogyan. Hogyan süllyedhet le valaki mentálisan arra a szintre, hogy a neki címzett megjegyzések kihatással lesznek őrá? Hogy lehet annyira felszínes valaki, hogy ad mások véleményére ilyen téren? Mert ha mondjuk odajön valaki a buszon és annyit mond hogy "büdös vagy, legközelebb fürj mielőtt felszállsz mert mindenkit zavar", akkor én ezt meg is tenném, mert van neki alapján, de ha azt mondaná hogy "dagadt vagy", akkor az rám nem lenne semmilyen hatással, mert bár igaz, de ezzel nem okoztam senkinek sem rosszat, emiatt nincs értelme ezen változtatni, tehát nincs értelme annak, hogy kihatással legyen a gondolataimra, a cselekedeteimre ez a megjegyzés.

2020. nov. 25. 20:46
 6/13 A kérdező kommentje:
*mert van neki alapja
2020. nov. 25. 20:49
 7/13 A kérdező kommentje:

*legközelebb fürödj

Több hibát asszem nem vétettem.

2020. nov. 25. 20:53
 8/13 anonim válasza:
56%
Mint a cigány szó. Azt se szabad használni. De attól még ugyanúgy cigány a cigány. Hiába akasztunk rájuk szebbnél szebb elnevezést, akkor is mindenki tudja kikről van szó. Ugyanígy van ez a dagadtakkal is. Nevezhetjük őket husisnak, molettnek, bárminek, akkor is dagadtak. Csak az emberek nem szeretik nevén nevezni a dolgokat. Amúgy a dagadtakat mindig dicsérni kell és bókolni nekik, hogy: "Te fogytál Gizikém? Nagyon jól nézel ki." Erre Gizike el fog pirulni és visszakérdez majd. "Tényleg látszik? Jaaaj de jó" Majd vigyorgó arccal hazasiet és elkezdi nézegetni magát a tükörben és a 140 kilójával megállapítja, h ő tényleg fogyott, majd örömében kimegy a konyhába és bever egy marha lábszárat.
2020. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nem a szóval van baj. Mondjuk a dagadt az határeset :D Az nekem kis olyan bunkó. De szerintem valakire azt mondani hogy kövér, önmagában nem sértő. Azért lesz sértő mert undorral és lenézéssel teszik. Ember a kövér is, miért nem lehet úgy kezelni? Mindegy, hogy férfi vagy nő.

Nekem lehet mondani, hogy csak az egészsége. De valljuk már be hogy rohadtul nem azért disznózol le valakit, mert az egészségét félted. Pláne nem egy idegent. (Ez a vége már nem a kérdezőnek szól kifejezetten, de volt hasonló kérdés.)

2020. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ez a dagadt emberek gyülekezete?


Érzem a megvetést ebben a mondatban.

2020. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!