Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor miért is nem...

Most akkor miért is nem szabad kövérezni?

Figyelt kérdés

Ma irodalomórán lecseszett a tanárom egy mondatomért, és hogy ha rendes oktatás lenne, akkor tuti ki is zavart volna a teremből. Pontosan már nem emlékszem mit mondtam, de valami olyat hogy "ez a dagadt emberek gyülekezete?". Amire felkapta a vizet, mondta hogy "mit képzelek hogy bárkit is ledagadtozok? Nem tudod hogy az milyen sértő?". Mondtam neki hogy nem tudom, mivel az egyáltalán nem sértő. Erre mégjobban bepipult csak. Utána még annyit mondtam neki, hogy én is dagadt vagyok (tényleg, 100kg körül), nyugodtan hívjon is annak, nem fogok megsértődni rajta, mert ez nem sértés. Ekkor már látszott hogy vörösödik a feje, úgyhogy inkább nem is válaszoltam neki többet, nehogy még a végén szívrohamot kapjon vagy valami.

Akkor most nem szabad senkit sem ledagadtozni? Még csak magamra sem mondhatom azt? Be lett tiltva ez a szó vagy mi? Én dagadtként nem értem az ő kirohanását ez ügyben. (Ő amúgy nem az, olyan sovány hogy ha erősebben nézek rá lehet átlátok rajta.)



2020. nov. 25. 20:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#10: Pedig amúgy tényleg az volt. Egy képet mutatott, amin dagadt emberek ültek egy teremben XXL-es székeken, és egy szintén dagadt előadást tartott. És tényleg kövér emberek csoportja, gyülekezete volt. Olyasmi mint az AA, csak nem alkeszoknak, hanem kövéreknek.
2020. nov. 26. 21:41
 12/13 anonim válasza:

#8 dettó ugyanezt akartam írni.

Hát nehogymá' :D

Annyit még hozzátennék, hogy a "dagadt" szerintem is elég csúnya szó, viszont igaz. Amit viszont végképp nem értek, az az "arányosan teltkarcsú" "molett" és társai. A túlsúly az valamilyen formában szégyelni való, hiszen azt mutatja hogy az illető nem sportol, tojik a kinézetére, de nem szereti hogyha rávilágítanak a hibájára. Mert ugye neki ne mondják meg. Azzal meg kérem ne jöjjön senki, hogy ő nem tud lefogyni. De letudna csak nehezebben, ha esetleg olyan problémája van.

2020. nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azért ez az odavetett "gyülekezete" kicsit még rádob az egészre. Lefordítom neked, kb. azt is mondhattad volna, hogy kik ezek a Ғaszok? Gondolom, tanár néni, drága meg valami általa áhitatosan sokra tartott tudósokat mutogatott épp. Amúgy iskolapadban 100 kilóval, nem mondom, te sem aprózod el...
2020. nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!