Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-IK-n mennyire nehéz a matek?

ELTE-IK-n mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés

Középszinten érettségiztem tavaly (ötös lett, 92%), 1 éve nem matekoztam. Így fejetlenség lenne belevágni? Anno gimiben faktos voltam, deriválni, integrálni tanultam.

Muszáj voltam elmenni dolgozni suli után, de most már van lehetőségem tanulni. Beadtam ide a jelentkezésemet, tetszett nagyon a nyílt nap, meg a programozás maga is érdekel.



2020. máj. 17. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A lényeg az, hogy folyamatosan tanulj, s ha problémával találod szembe magad, akkor kérj segítséget. Az is hasznos lenne, ha átismételnéd a középiskolai elméleti anyagot a kezdés előtt. Ez esetben - szerintem - nem lesz probléma.
2020. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Baluba ***** válasza:
94%

Én tanítottam matekot a szakon, így a másik oldalról látom a nehézséget, mint a diákok.


Tapasztalatom szerint nem kifejezetten nehezen teljesíthetőek a tárgyak, de a témakörök nem könnyűek. Nálam feladatmegoldás adta a jegyet, és teljesen típusfeladatok voltak, azaz csak számokat cseréltem az órai feladatokhoz képest. Azt azonban el kell mondanom, hogy sokaknak így is gondot okozott, sőt, alig akadt végül 5-ös.


A legnagyobb kihívás tapasztalatom szerint az absztrakció. Gimnáziumhoz képest sokkal elvontabb fogalmakkal dolgozunk, amit sokan nem tudnak megfelelően megemészteni, hogy aztán használni tudják feladatokban. Erre tapasztalatom szerint a legjobb teszt, ha az ember a középiskolai 3 dimenziós vektorok helyett megpróbál hasonló feladatokat 4, 5, n dimenzióban megoldani.


Néhányszor megkérdeztem a diákokat az érettségi eredményeikről, és általában 90%-os közép elég jó alap volt az órámhoz.

2020. máj. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez az 1 év kihagyás behozható akkor?
2020. máj. 17. 15:02
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha kezdetektől folyamatosan tanulsz, és - esetleg - nyáron rákészülsz, akkor igen.
2020. máj. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Egy év kihagyás semmi. Vannak, akik 10-15 évvel érettségi után, levelezőn, munka mellett végeznek el erősen matekos mérnöki és informatikai szakokat!
2020. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Ülj le, és csinálj meg egy középszintű matekot, hogy lásd, most mennyire menne, abból fogod érezni, hogy mennyit fejlődtél vissza.
2020. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Trigonometria nem megy annyira, ahogy eddig gyakorolgattam.:(
2020. jún. 16. 22:34
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Jó, de ne vessz el a részletekben egyből. Összességében hány százalékra tudod megírni?
2020. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem érettségiket csinálok, hanem témakörönként próbálok haladni:)
2020. jún. 16. 22:49
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Én megcsinálnék legalább egy-két feladatsort, hogy lássam, honnan is kell újra feltornáznom magam a kilencven százalék fölé. Mert így, hogy trigonometria, szerintem félelmetesebb, mint úgy, ha tudod, mire is kéne használni. Mert annyira simán lehet, hogy eleve emlékszel (vagy kinézed a függvénytáblából). És ez önbizalmat adhat.

De mindegy igaziból, mert van még rá egy éved, ha jól értem, az elég lesz biztos.

2020. jún. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!