Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvos képzésről mesélnéte...

Állatorvos képzésről mesélnétek kicsit? Milyen érettségi kell hozzá? Milyen tantárgyakat tanítanak? Milyenek a gyakorlatok, elhelyezkedés, szakosodás stb.?

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Leírom, de úgyis törlik.


POKOLIAN erős egyetem!!!

Nagyon jó érettségi kell, és ha jó akarsz lenni a szakmádban, akkor keményen menj rá az angol vagy a német nyelvre!

A tárgyak és gyakorlatok az egyetem honlapján fent vannak.

Elhelyezkedés...NAGYON sok az állatorvos. Sokan vágóhidakon, állatpatikákban, meg "táskás"-ként végzik. A pénz nem sok, van pár jól kereső, akik vállalkozásokban vannak, mint tulaj, de a legtöbb csak küszködik, és a gazdik lehúzásából él.

Diákmeló, a suli mellett...esélytelen, ez nem büfé szak.

És ha jó csaj vagy, rád fognak menni a doktor bácsik!!!


ÉN nem javaslom!

2020. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én fiú vagyok. Majd én megyek a csajokra.
2020. dec. 3. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

2.-ra, a kérdezőnek.


Ott nem!


1.: A tanároké az elsőbbség.

2.: Sok a gazdag lány, akik le sem köpnek.

3.: Sok a gazdag pasis, aki szintén le sem köpnek.

4.: Sok a csúnya, a jó csajok a jogon vannak.

2020. dec. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok.
2020. dec. 4. 06:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. dec. 4. 06:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem idén vettek fel, de minden info fent van felvin és az egyetem honlapján.


Emelt biosz és emelt kémia kell. Nekem az emeltek 80%-osak lettek, a közepek meg 90% felett, úgyhogy középmezőnyben felvettek.


Az egyetem maga alapvetően nagyon jó fej, a campus gyönyörű, és mivel ott a klinika, ezért mindig találkozni kutyákkal, és te is beviheted a tiédet.


Kapunk engedményeket, pl ha a két anat zh-d bizonyos százalék felett sikerül, akkor a vizsgán felmentenek az 1/4-ed rész alól. (Max pontot kapsz rá) Biológiából meg kettébontották a vizsgát, hogy ne egyezerre írjuk meg a nagy anyagból. Ezek szerintem nagyon jófej dolgok.


A tanárok mind jófejek, real emberek, a gyakokon olyanok mintha a nagytesóid lennének.


5-6 félévig van egy hetesi gyakorlat, ami egy hét az üllői telepen. Mindig más állatfajjal foglalkozunk, igazából egy bérmentes osztálykirándulás az egész :)


Úgyhogy mit ne mondjak, engem levettek a lábamról, mindem tekintetben. De érdemes már eleve nyelvizsgákkal odaállítani, mert fel lehet venni a szaknyelvi szabválokat, amik ingyen kreditek, ha nyelvhasználó vagy, és egy csomó könyv sajnos csak idegen nyelven van még meg.



Igazából az állatorvosi szerintem nem egyetem, hanem elképzelés döntése. Ne az egyetem miatt válaszd ezt a szakot, hanem mert állatorvos akarsz lenni. Különben nem fog menni ;)

2020. dec. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!