Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kutatással szerettem volna...

Kutatással szerettem volna foglalkozni pici korom óta, most pedíg felfrissült ez a vágy az KFKI-ba való látogatásom óta. Mit ajánlotok? Hova tudok a lenti tantárgyakkal menni? (egyetem/elhelyezkedés)

Figyelt kérdés

Faktválasztás előtt állok, és tudni szeretném a mik a lehetőségeim.

Matek, Fizika, Kémia, Info (esetleg biosz) közül próbálok kiválasztani max 3-at. Egyenlőre nem nagyon látom át hogy melyikkel mit kezdhetek. Nemrég betekintést nyerhettem a csillebérci kutatóközpontba (MTA, KFKI), azóta kicsit rákattantam erre a kutatás témára. Valakinek van valami tanácsa?



2016. nov. 27. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizikus.
2016. nov. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jaj, kihagytam

16/lány

Nem tudom mennyire fontos de azért hátha:)

2016. nov. 27. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:
A KFKI-be mint fizikus tudsz menni, de lehetsz biológia-kémiával biológus, biomérnök. Fizikusként is pl fejleszthetsz gyógyszeriparban stb. Az infó mindegyikhez kell, de szerintem ne abból menj faktra, mert az nem szorosan ehhez kapcsolódik. Én azt mondom, válaszd a kedvenceidet ezek közül, ami legjobban érdekel, azzal mész a legtöbbre.
2017. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dq ***** válasza:
43%

Nyilván nem a faktból adódó tudással fogsz tudni kezdeni bármit. Nem tanítanak ott semmit, amire késõbb hasznod lehet.


Olyat érdemes fölvenni, amit késõbb nem fogsz tanulni (mittudomén, filozófia vagy történelem).

2017. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dq ***** válasza:
100%
(esetleg a második nyelvesbõl érettségi felkészítõre, ha szükséged van rá, ezt is szokták)
2017. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizikus akarsz lenni, akkor a matek-fizika fakultáció egy előnyös választás lehet. Az egyikből csinálhatsz emelt szintűt, nem a pontok miatt, mert ezekre a szakokra mindig kevés pont kell, hanem mert aki a csúcstudománnyal akar foglalkozni, annak illik tudni emelt szinten az anyagot. Az első félévben egy emelt szintű matematikai tudás sokat tud segíteni.

Egy barátom középszintű matek és emelt szintű kémia érettségivel ment fizika szakra, asszem másodéves korától, de lehet már korábban is a KFKI-ben dolgozott, kutatott a CERN-ben, és egyik nemzetközi konferenciáról megy a másikra, szóval azzal sem lőhetsz nagyon mellé.

A kutatással pedig nem kell várnod az egyetemig, középiskolások számára is van lehetőség, ez a barátom, akiről meséltem 11. osztály óta kutat. [link]

2017. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2017. jan. 9. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!