Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tanuljak? Ti hogy tanultok?

Hogy tanuljak? Ti hogy tanultok?

Figyelt kérdés

Szóval középiskolás vagyok, mióta ide járok egyszer nem tanultam...

Pont jól jött ki tavasszal az online oktatás, buktam volna szerintem. És hát most sokkal komolyabban veszik az online oktatást, és fogalmam sincs hogy az anyaggal hol tartunk stb. De a nagyobb baj az hogy nem tudok tanulni, vagy elvonja a figyelmem valami vagy csak bemagolok egy kis részt, elfelejtem. Valamint szinte csak oldalszám van megadva hogy mit kell megtanulni. Szóval milyen módszerek vannak erre? Hogy tudnám felkelteni az érdeklődésem a téma iránt? Mert ami érdekel az nyilván megmarad...


2020. dec. 7. 01:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld be magadnak hogy érdekel az anyag, vagy képzelj el valamilyen módot, amikor hasznos lehet / jól jársz azzal hogy tudod. Csak arra tudunk hosszabb ideig odafigyelni, ami érdekel minket.
2020. dec. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a szöveget.

Ha ismeretlen kifejezéseket, szakszavakat

tartalmaz, írd ki, keresd meg a jelentésüket.

Ez alapján értelmezd a szöveget.


Aztán olvasd el még egyszer és közben írj vázlatot.

A vázlatpontok alapján tegyél fel kérdéseket.

Majd csak a kérdéseket olvasva, próbálj választ adni azokra.

Aztán a vázlat alapján próbáld meg összefoglalni

a tartalmat.

.

Sok sikert!

2020. dec. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:


[link]

2020. dec. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mielőtt nekilátnál a tanulásnak, íme néhány tanács, amit érdemes megfogadnod:


Gondolj a tanulásra úgy, mint egy lépéselőnyre a többiekkel szemben.

.

Azáltal, hogy folyamatosan fejleszted magad, értékes tudásra teszel szert.

.


Gondold át, mi az, amit el szeretnél érni a tanulással, legyenek ezek a célok mérhetőek és elérhetőek, ne okozzon szorongást az oda vezető út.

.


Találj magadnak motivációt, hiszen így tudsz minél nagyobb erőbedobással belevágni valami új dolog elsajátításába. Mint például a szerző, aki gyerekkori szerelme miatt tanult meg spanyolul.

.

Figyelj oda, hogy jegyzetelés esetén pontos legyél, hogy amikor nekilátsz a tanulásnak, egy használható alap legyen a kezedben."

2020. dec. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!