Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így kéne készülnöm az érettség...

Így kéne készülnöm az érettségire? Vagy van valami tipp?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem készülünk eléggé az érettségire legtöbb tantárgyból, plusz távokt miatt is nehezebb.

Ha nekiállnék a tételeket kidolgozni külön-külön füzetbe tantárgyanként, plusz ezek után érettségi feladatsorokat kitöltök, az jó? Amúgy késő ilyenkor elkezdeni?


2020. dec. 10. 14:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Kicsit el vagyok veszve, mert mindig van számonkérés, de nem állt össze senki fejében hogy pontosan hogyan kéne készülnünk rá.
2020. dec. 10. 14:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt átérzem, én tavasszal/ nyáron érettségiztem le, zúdították ránk a feladatokat még a töltelék tárgyakból is. Nem órarend szerűen, lazán hétévégén is kaptunk rendesen, és én is elég hamar elvesztem abban az összevisszaságban.

Nekem az segített, hogy mindent leírtam (mikor kaptuk, mi a határidő, melyik tárgy) és pipálgattam, ami kész volt.

Nem mondanám, hogy nagyon késő lenne most neki állni, de mi például már őszi szünetkor megkaptuk a kész tételsort, és már akkor tudtam vele foglalkozni. Azt javasolnám, hogy itt is írj listát és a kidolgozottak után tegyél egy pipát, így itt is nyomon tudod követni hol tartasz. Én például word-be gépeltem őket, majd kinyomtattam a véglegeset és mappákba pakoltam, nekem ez is sokat segített.

Úgy készültem fel, hogy rengeteg érettségi feladatot megcsináltam, kidolgoztam a tételeket, hangosan felmondtam, miután megtanultam. Utána olvastam dolgoknak pluszba, és nekem bevált :)

Sok sikert és kitartást! :)

2020. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Angolból tudok segíteni, ha gondolod. Kitartást!
2020. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, simán menni fog. Én még 2019-ben érettségiztem ( először), rendes oktatása alatt is azt a módszert alkalmaztam amit te most. Ez a legjobb
2020. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!