Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen suli Szegeden a Radnóti...

Milyen suli Szegeden a Radnóti? Mennyire nehéz? Van mellette idő másra? Érdemes oda menni? Nagyon sokat kell tanulni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 11. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom Szegeden az a "legelitebb" Gimi.
2020. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hülyén írtam, az idézőjel miatt félre érthető, szóval én úgy tudom hogy a Radnóti az mindig is a legerősebb szegedi suli hírében állt.
2020. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 razdira gusztáv válasza:
93%
Fiatal koromban IS a Radnóti volt a legjobb középiskola Szegeden. /71--éves vagyok/
2020. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
A Radnótis diákoknak átlagban jobban sikerül az érettségije, mint más szegedi diákoknak, és kb mindenki egyetemre megy innen. Az, hogy milyen nehéz, szaktól függ. A matek, kémia, biosz pl. sokkal keményebb, mint az angol vagy a spanyol. Hogy van-e idő mellette másra, az tőled függ. A tanárok általában ésszerű mennyiségű tanulnivalót adnak, hogy te ezeket meg az idődet hogy osztod be, az rajtad áll. Nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy jó tanuló légy, de azért valamennyire komolyan kell venni a tanulást. Egyébként meg a Radnótisok is sportolnak, buliznak, néznek sorozatokat meg ilyesmi, ne hidd, hogy itt mindenki folyton csak tanul és tanul. :) Ha értelmes vagy, akkor érdemes ide jönni.
2020. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Szia, én egy Szegedi Radnótis diák vagyok. Sokat kell tanulni, de bőven van szabadideje mindenkinek. Az előzővel egyet értek mindenben. A tanárok az esetek 90%-ában teljesen megfelelő mennyiségű házi feladatot adnak, így aránylag tényleg csak ritkán van, hogy valamivel nagyon sokat kéne bíbelődni. Nagyon sok versenysportoló jár az iskolánkba, így innen is látszik, hogy van az embereknek szabadidejük. Egyedül annyi, hogy nem szabad túlságosan ellustulni, mert az a hegyeken meglátszik. De ha tudod tartani a szintet, akkor simán megvan a minimum 4-es átlag. Ha még külön tanulsz is többet, akkor a kitűnő sok esetben megvan. Igazából ennyi, ez a világ legjobb suliba szerintem. Azaz számomra a legmegfelelőbb. Illetve nagyon sok programot szervez a suli, így még a barátkozásra is sok lehetőséged van. Remélem segítettem, és szeretettel várlak az iskolánkban!!!
2021. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Elnézést az elírásokért, autocorrect..... Utolsó voltam
2021. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Én anno a Radnótiban végeztem... /'82/ Akkor is bántam már, hogy nem a Ságváriba mentem, az sokkal "elitebb", jobb helynek tűnt. Az én ottani éveimben nem volt valami nagy dolog, kb. bárki bejutott, és bárki elvégezte. De lehet ez csak az én álláspontom.

A mostani minőségről csak gyermekeim tapasztalai alapján tudok beszélni. Egyikük a Ságváriban, másikuk a Radnótiban végzett 1, illetve 2 éve.

Az RMG valóban összekapta magát, az ő elmondásuk alapján a két iskola kb. egy szinten van jelenleg. A ságváris fiamon mondjuk jobban látszott, hogy szereti az iskoláját, de ez lehet csak egyéni probléma.

Lesz szabadidőd, de lehet, hogy lesznek időszakok, mikor szűkösen, de ha nem vagy lusta, jól megállod majd a helyedet

2021. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,

tavaly érettségizett radnótis vagyok.

én pont olyan osztályfőnököt és tanárokat fogtam ki, hogy sokszor nyögtem a sok házit, de ha időutazhatnék sem döntenék másképp.

imádtam mind a 4 évet. amellett, hogy remekül felkészítettek az érettségire és jelentős lexikális tudást kaptam, radnótisnak lenni egy életérzés. a SáRa kupa, a tematikus hetek, irodalmi kávéházak... én szívből ajánlom!

2021. jan. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es, 5-ös tökéletesen leírta. (Szintén egy radnótis) A reálos osztályok általában nehezebbek, ez igaz, de nem kell hinni a híreszteléseknek, nincs itt sem rémuralom :) Számomra az, hogy a Radnóti "elit" gimnázium, annyit jelent, hogy itt tényleg minőségi az oktatás. Ez pedig nem abban nyilvánul meg, hogy teljesíthetetlenek a követelmények, hanem hogy olyan tanárok tanítanak itt, akik egyrészt nagy tudással rendelkeznek, másrészt át is tudjak adni azt, és tudják, hogyan legyenek motiválóak. Ennek megfelelően olyan diákok járnak ide, akik komolyan veszik a tanulást, szeretnének egyetemre menni. És az értelmes tanulásról beszélek, az összefüggések megértéséről. Persze van aki kb. folyamatosan tanul, nem vagyunk egyformák, de ha amiatt aggódsz, hogy nem lesz társasági életed, nem kell, lesz, nyugi. A tanár-diák kapcsolatok híresen jók nálunk (egy két esettől eltekintve persze, gondolom tőlük erednek a rémhírek) és nagyon jó a közösség is. Az általános után komolyan frissítő, hogy végre értelmes, művelt emberek vesznek körül. Ha tudnátok milyen sokan vannak így vele, gyakran hallom :D

Igazából ennyi, gyertek a Radnótiba, komolyan mondom, szeretjük :)

2021. febr. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!