Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE villamosmérnök vélemények....

DE villamosmérnök vélemények. Olvastam itt a dolgokat és nem igazán biztatóak de annyi reményt láttam hogy nem mostani válaszok voltak. Ma mi a helyzet a tanszéken?

Figyelt kérdés
Érdekel a téma mert 2 év mulva oda felvételiznék és jó lenne tudni hogy érdemes e

2020. dec. 13. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Akkor várj még egy évet...
2020. dec. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%

Az a helyzet, hogy Magyarországon az oktatás általában véve is max. középszerű, így bullshit, hogy érdemesebb lenne a BME-re menni, főleg Debrecen helyett.


A kettő összehasonlítását kezdjük azzal, hogy a DE a világranglista 801-1000. helyén áll, a BME meg a futottak még ligában az 1001+ helyen. Innen kezdve veszíti értelmét az összes arcoskodás és hetvenkedés.

Debrecen: [link]

BME: [link]


Ami az oktatást illeti, tökmindegy, hogy milyen. Majd kimész Erasmussal külföldre cserediáknak, vagy mesterszakra külföldre mész. Teljesen jó a DE papírja.


Az viszont nem mindegy, hogy Debrecen tele van IT meg német cégekkel (BMW, T-Systems stb.), és simán találsz itt gyakornoki helyet (ennek azért még nézz utána).


Ha rám hallgatsz, kezdj el pánikszerűen angolul meg németül tanulni, a német is nagyon fontos ha jó karriert akarsz, a német ipar Európa reménysége.

2020. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Hát, nem tudom. :D

Először is, a villamosmérnök az igen tág fogalom, nem is tudod, merre akarsz menni a 400 000 Voltos megszakító meg a digitális jelfeldolgozás elmélete között? Az tán baj is. Vagy olyanban, ami Debrecenben nincs is?

Én csak energiában vagyok otthon, megnéztem a szakirányú tájékoztatót, két jelenséget figyeltem meg:

1. Kandós jegyzetek, melyek még Budapesti Műszaki Főiskola néven adódtak ki 15 éve, igaz, hogy a BSC-t nézem, de a főiskola, mint kategória, általában lecsapott az elméletből egy keveset

2. Régi, ismert, szokásos, nagyhírű BME tankönyvek, mint:

- Horváth-Csernátony-Hoffer: Nagyfeszültségű technika. Tankönyvkiadó, Budapest, 1986.

- Németh-Horváth: Nagyfeszültségű szigeteléstechnika. Tankönyvkiadó, Budapest, 1986.

- Halász Sándor: Villamos Hajtások, egyetemi tankönyv, 1993

...akkor meg mi a differencia? :)

2020. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Elképzelésem sincs, kik lehetnek azok a kimiskárolt üszők, akik lepontoztak itt mindenkit.
2020. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!