Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középiskolai angoltanárotok...

A középiskolai angoltanárotok mennyit beszél magyarul angolórán? És milyen a kiejtése, elég angolos?

Figyelt kérdés

2020. dec. 13. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sokmindent elmondott magyarul is. Sőt, lehet hogy többet beszélt magyarul mint angolul. Igen angolos a kiejtése.
2020. dec. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk keveset beszél magyarul. 1/2 mondat/ tanóra.

Angolos a kiejtése.

2020. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem vagyok gimis, de a gimis angoltanárom egy szót sem szólt magyarul, kivéve, ha új nyelvtani cucc jött. Azt magyarul magyarázta el, hogy biztos megértsük, és olyankor mi is magyarul kérdezhettünk, ha nem értettünk valamit. Ezt, meg amikor közösen végigmentünk az adott szókincsen, hogy lefordítsuk a szavakat, mi sem beszélhettünk magyarul.


Jó, angolos kiejtéssel beszélt.

2020. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
*azt a kettőt kivéve mi sem beszélhettünk magyarul.
2020. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk volt egy amerikai születésű, de régóta Magyarországon élő angoltanárnőnk. Többet hallottam magyarul beszélni, mint angolul...

Kéttannyelvű iskola nulladik évéről van szó, ami gyakorlatilag a nyelvi felkészítésről szólt, heti 20 óra angollal, tehát ő csak egy volt az 6-8 tanár közül. De mindegyikük bátran megszólalt magyarul, ha kellett, ha nem, kivéve azt az egyet, aki nem tudta a nyelvünket...

2020. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!