Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angoltanárok többsége...

Az angoltanárok többsége miért olyan nagyképű beképzelt?

Figyelt kérdés

Mindegyik jobban tud mindent a másiknál, csakis az ő módszerük a legjobb, mindenki másé rossz, csakis ők tudják legjobban hogy kell tanítani, a többi tanár semmit nem tud. És persze mindegyik marketingeli magát, hogy csakis ő a legjobb, a többi tanár tudása nulla, stb. Az egyik leszólja az egyik módszert, miközben a másik isteníti, mindegyik kritizálja a másikat, semmi alázat nincs bennük.


Holott többségük ha felmenne a Reddit fórumaira, köpni nyelni nem tudnának, mert a tizenéveseknek nagyobb a szókincse mint nekik. És persze a másik véglet, a közel anyanyelvi vagy anyanyelvi szinten beszélő tanárok, akiknek az idegesítő marketingjüktől az ember a falra tudna mászni. Pl van az a goangolos tenyérbemászó csávó is, na az pl rohadt idegesítő és nagyképű beképzelt. Amikor belenéztem a kezdőknek szóló youtube videóiba legszívesebben felrúgtam volna , annyira idegesítő:D Nade a legtöbb önjelölt aki magát profinak mondja, szintén inkább csak idegesítő, minthogy profi legyen. Szerintem ez parasztvakítás. Akiket ők rossznak mondanak, ugyanúgy meg tudják tanítani ugyanazt, csak éppen az egó akkora, hogy mindenki jobb a másiknál.


Ugyanez van a nyelviskolákkal is, mindegyik módszere a legjobb, a többi átverés, rossz, hatástalan stb...


Ezt látom.


2020. aug. 3. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Hát akkor ne nézd!
2020. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kérdésemet olvastad?
2020. aug. 3. 19:41
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Ezek ám az élet nagy kérdései...
2020. aug. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Tanulj inkább németül, ha ennyire felhúzod magadat az angoltanárokon.
2020. aug. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szakmai irigyseg, na meg egy jo magyar szokas.
2020. aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Kérdezô, te egy nagyon ideges emberke lehetsz.

Téged minden idegesit, mindenkit pofán akarsz vágni.

Gondolom, Te is kaptál már jó pár pofást a modorod miatt. 🤦‍♂️ 😄😄

2020. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is szakmai irigység! Meg hogy én vagyok a legjobb - gyarló beképzelt, rosszindulatú emberi tulajdonság.
2020. aug. 6. 07:41
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

Ha Magyarországról beszélünk, akkor azt tudom mondani, hogy van egy kis zavar a magyar angoltanárok fejében: ma már csak angolul tudni, és máshoz nem érteni, sztem elég kínos.

Minden komolyan vehető cégnél alapvető dolog a jó angoltudás, ráadásul –ahogy te is írod- az átlag angoltanár tudása sokszor egy random 18 éves lengyel/akármilyen külföldi szintjétől is elmarad, tanítani meg nem igazán tudnak.

ergo arra tudok tippelni, hogy legbelül ők is érzik ezt, és frusztráltak emiatt. Ebben az országban egyébként a legtöbb tanár ugyanilyen: keveset kereső, versenyszférára alkalmatlan léhűtők, akik aztán keménykedéssel kompenzálnak.


ja, ehhez még vedd hozzá, hogy ma már az internet segítségével gyakorlatilag bárki megtanulhat angolul, sőt én normális tippet eddig csak nem angol anyanyelvű, nem angoltanár poliglottok videóban láttam. őszintén szólva sztem nem sokat veszítenénk, ha az angoltanárok (beleértve az iskolai angoltanároktól kezdve a youtube-os wannabe senkiházi angoltanárokig) eltűnnének, és keresnének vmit értéket teremtő állást, hiszen a nyelvtudási mutatók alapján is egy nagy 0 a teljesítményük.

2020. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó nagyon jó megfogalmazta, nagyjából ezek lehetnek az okok. Amúgy tényleg elég beképzelt a legtöbb angoltanár.

Nekem volt olyan magán angoltanárnőm, aki Angliában tanult angolul, de lövése sem volt az amerikai kiejtésről, de legalább dagadt volt, és mosolygott, mikor mondtam, hogy szoktam edzeni.

A másik magántanárom meg youtubera csinál oktató videókat, amelyekben képtelen kiejteni a "doubt" "closer" szavakat.

A magyar angoltanárok többsége egy marék lepkét nem ér, kiejteni nem tudják normálisan a szavakat, a youtubeon bármelyik koreai/német ASMR-es lánynak sokkal jobb a kiejtése meg az angolja úgy általában.

2023. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!