Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kíváncsiak vagytok, hogy...

Kíváncsiak vagytok, hogy milyen a szóbeli felvételi a következő iskolákban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Láttam már itt hasonló "kérdést", úgyhogy gondoltam én is megcsinálom, és próbálok segíteni a leendő kilencedikeseknek.

Szóval én a bp-i Madách Gimiben voltam angol haladón, a Berzsenyiben nyelvi és humán tagozaton, a Kölcseyben francia (+angol) kéttannyelvűn és a Szinyeiben emelt szintű angolon szóbelizni (itt mondjuk nem volt angol szóbelim, úgyhogy lehet, rosszul emlékszem valamire). Ez mind tavaly történt.

Végül a Madáchba vettek fel, és arról is szívesen mesélek.

Tehát ezekkel kapcsolatban tudtok kérdezni, akár privátban is.



2020. dec. 15. 00:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Engem a Berzsó érdekelne 😌
2020. dec. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én arra készültem a legtöbbet, legalábbis a töris részére, és eléggé izgultam is, de végül az ment talán a legjobban. Ott papírokból kellett húzni, mindegyiken egy téma volt. Minden lapon voltak segítő kérdések és képek, szerintem nem volt vészes. Irodalomból választani lehetett, hogy verset vagy novellát elemzel, nekem ez kicsit nehezebb volt, pedig ettől kevésbé féltem, de végül egész jól sikerült. Mindkét tantárgyból adnak időt felkészülni. A végén feltettek pár kérdést magamról (hobbi, érdeklődési kör stb.).

A nyelvi részen először kaptam egy rövid magyar nyelvtani feladatlapot (amire abszolút nem számítottam), és voltak benne olyanok, amiket akkor még nem is tanultam, de a tanárok (2 volt bent) aranyosak voltak, segítettek. Ezután két kép közül kellett választani és arról beszélni (magyarul), majd húztam egy témát, és arról beszéltem angolul. Összességében több volt a magyar része, mint az angol.

Mindkettő pozitív élmény volt számomra.

Remélem tudtam segíteni, ha még van kérdésed, akkor ne tartsd magadban! :)

2020. dec. 15. 13:25
 3/15 anonim ***** válasza:
Engem a Kölcsey érdekelne. Én az angol-olaszra szeretnék majd menni, szóval akkor gondolom csak angolból fogok szóbelizni ugye?
2020. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
És ha van időd, akkor a Madáchról tudsz írni pár szót?:)
2020. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bocsi a késésért, mindkettőtöknek válaszolok privátban.
2020. dec. 30. 21:53
 6/15 anonim válasza:

Szia!

Ha nem gond,érdeklődnék a Madách és a Szinyei Gimnázium felől.

2021. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Engem is a Kölcsey érdekelne
2021. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia !

Engem is a Madách érdekelne.

2021. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Szia! Engem is érdekelne a Madách, illetve a Kölcsey! Nagyon megköszönném ha leírnád mi várható a szóbeliken! :)
2021. febr. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Szia! Engem a Madách és a Kölcsey érdekelne.
2022. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!