Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kíváncsiak vagytok, hogy...

Kíváncsiak vagytok, hogy milyen a szóbeli felvételi a következő iskolákban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Láttam már itt hasonló "kérdést", úgyhogy gondoltam én is megcsinálom, és próbálok segíteni a leendő kilencedikeseknek.

Szóval én a bp-i Madách Gimiben voltam angol haladón, a Berzsenyiben nyelvi és humán tagozaton, a Kölcseyben francia (+angol) kéttannyelvűn és a Szinyeiben emelt szintű angolon szóbelizni (itt mondjuk nem volt angol szóbelim, úgyhogy lehet, rosszul emlékszem valamire). Ez mind tavaly történt.

Végül a Madáchba vettek fel, és arról is szívesen mesélek.

Tehát ezekkel kapcsolatban tudtok kérdezni, akár privátban is.



2020. dec. 15. 00:06
1 2
 11/15 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, hogy mennyire aktuális de engem a Szinyei és a Kölcsey érdekelne.
márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Szia! Ugyan én már 4 éve szóbelizetem, de gondolom azóta nem sokat változott a szóbelik menete. Már nem nagyon emlékszem mondjuk, de azokból az üzenetekből amiket a régebbi érdeklődőknek írtam össze tudtam szedni, hogy kb milyen volt a Szinyei meg a Kölcsey szóbeli.


Szóval a Szinyeiben először felolvastam hangosan egy rövid történetet, ezzel kapcsolatban voltak kérdések. Pl szavakat kellett megmagyaráznom meg odaillő közmondásokat keresnem. Majd egy képről kellett beszélnem, utána meg a hobbijaimról kérdeztek. A végén meg azt kérdezték, hogy tudok-e Szinyei által festett képeket.


A Kölcseyben először húznom kellett egy lapot, az enyémen egy informatikai dolgokról szóló szöveg volt, és hozzá kapcsolódó kérdések. Volt időm felkészülni, amíg az előttem lévő szóbelizett. Később erről kellett beszélnem, és felolvasnom az első bekezdést. Meg idegen szavakat kellett belőle megmagyaráznom. Aztán néhány Dixit kártyáról kellett mesélnem, hogy én mit látok beléjük. A végén megkérdezték, miért ide jelentkeztem, és miért tetszett meg nekem a francia nyelv. (Feltéve ha te is francia kéttannyelvűre akarsz menni. Ha angolra, akkor írd meg és megpróbálok összeszedni pár információt az emlékezetemből)


Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, írd meg nyugodtan, aztán reméljük tudok válaszolni. Sok sikert:)

márc. 5. 20:45
 13/15 anonim válasza:
Nagyon szépen köszönöm. Nekem a Kölcseyben angolból lesz szóbelim, arról esetleg tudsz valamit mondani? Nagyon köszi előre is.
márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nincs mit:)

Az angolnál konkrét tételek közül kellett húznom, volt kb 20 darab. Nekem sikerült a betegségek témát kihúzni, arra emlékszem, hogy a lapon voltak képek gyógyszerekről meg egy orvosi rendelőről. Azt már nem tudom, hogy kérdések is voltak-e. És erről kellett folyamatosan beszélnem pár percig aztán meg kérdeztek a témában. A legtisztább emlékem az egész szóbeliből az, hogy a sok stressz miatt nem jutott eszembe angolul az, hogy beteg:D Kb ennyi maradt meg.

márc. 7. 23:01
 15/15 anonim válasza:
Köszi a segítséget :D
márc. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!