Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Erre a félévre a vírus miatt...

Erre a félévre a vírus miatt várható valamilyen könnyítés a felsőoktatási intézményeket tekintve?

Figyelt kérdés

Tavaly ugyebár az volt, ha jól emlékszem, hogy nem vesztette el a hallgató az államilag támogatott helyét, ha nem volt meg a tanulmányi átlag vagy a megfelelő kreditszám.


Idén én elég sz.r helyzetbe kerültem, mivel van egy harmadik felvételes tárgyam(előző 2 felvételnél akadtak nehézségek az élet minden terén és nem jött össze). Most jól álltam, de egy zh-n javítanom kellett volna egy pontot. Szokásához híven, terhelés alatt megrogyott az online rendszer, nem mentette el minden válaszomat, az elmentettek között meg volt amit hibásan oldottam meg és így sikertelen lett a zh. Ez ugyebár azt jelenti, hogy jogviszonynak lőttek, vagy folytathatom önköltségesen... Írtam a tanárnak, hogy javíthatnék e esetleg újból, mivel nem önhibámból szúrtam el a zh-t. Azt kaptam válaszul, hogy megvolt a javítási lehetőségem, illetve nem látja hogy annyit törtem volna magam a tárggyal a félévben, mert a gyakorlótesztek közül sincs megoldva egy sem (nem volt kötelező megoldani őket, 2-3 emberen kívül senki nem csinálta.. de ezeken kívül bejártam órákra, jegyzeteltem, tanultam, csak ő ezt nem feltétlenül látja, mert előadáson eleve sok ember van, gyakorlatot meg nem ő tartotta nekem). Szóval nincs javítás.. A TO-nak is írtam, de még ők sem válaszoltak.


Ha esetleg ők is azt mondják, hogy sorry akkor a jogviszonyomnak annyi, szóval örülnék neki, ha lenne valami alternatíva az önköltségen kívül...ha nem törődtem volna az egésszel és azért ment volna el a tárgyam, egy szavam sem lenne, de így szétvet az ideg...



2020. dec. 21. 03:54
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván, mivel önhibádon kívül álló okok miatt áll fenn a problémád, lesz rá megoldás.

Tanulmányi osztály.

2020. dec. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Itt nem az lesz, hogy áttesznek fizetősre, hanem 3szori sikertelen teljesítés esetén megszűnik a hallgatói jogviszony. Egy tárgyat 3-szor lehet felvenni, ezen nem változtat az sem, ha fizetős vagy/leszel.


Dékáni kérelmet lehet beadni egy 4. tárgyfelvételre egyébként.


Azt mondjuk nem értem, hogy jártál be előadásra, amikor online oktatás volt a félév nagy részében. Azt meg még tudja nézni a tanár, ki vett részt.


Fontos kérdés, hogy írtál-e egyből a tanárnak, amikor probléma volt a zh-val, vagy megvártad, hogy egyest kapj és utána próbáltál erre hivatkozni?


Úgy gondolom, ha valóban technikai probléma volt az online felületettel, akkor nem te voltál az egyetlen, akinek nem sikerült. Tudsz másokról is?

2020. dec. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Az volt a könnyítés, hogy az emberek rommá csalhatták az összes számonkérést
2020. dec. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen. Én abban a percben hogy véget ért a ZH, szóltam a tanárnak hogy mi történt, és kb 10 perccel később újra megírhattam ugyanazt a tesztet. Meg se vártam hogy bármilyen jegyet beírjon.
2020. dec. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ennél a konkrét zh-nál másról nem tudok, hogy lett volna problémája, de az egész félévben mindent egybevéve, nagyon sok ember panaszkodott.

Bejárást úgy értettem, hogy részt vettem az online előadásokon. De ha ő ezt tudja ellenőrizni akkor ebből nem is lesz probléma.

Egyből írtam neki amint megtudtam az eredményt, viszont csak később válaszolt.

Lehet voltak olyan helyek ahol lehetett könnyen csalni, nálunk nem így volt. Minden számonkérés webkamerával, valamilyen online meeting appal történt, illetve ha jól tudom látják a tanárok, hogyha valaki zh/vizsga közben elnavigál az oldalról.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. dec. 21. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem hogy barmi könnyítés kéne. Mar így is egy vicc az oktatás szinvonala
2020. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Reméljük hamarosan változni fog a helyzet!
2021. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!