Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jó lenne olyan...

Szerintetek jó lenne olyan módszer matekból, hogy van egy feladat és öt lehetséges válasz és a diáknak csak be kellene karikáznia a helyes választ, többi lent. Foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés

Szerintem ez a módszer azért jó, mert többen le tudnának érettségizni és szerintem több rendőr lenne, amiből tudjuk kevés van. Ez a könnyítés csak a közép iskolásokra vonatkozna és évente 5-7000ft kellene fizetni de szigorúan évente és több pénz maradna az egyetemi tandíjakra!!!

Ez szerintem jó lenne!!!

Akit komolyabban érdel írjon bátran privát üzenetet



#matematika #könnyítés #kevesebb bukás
2013. febr. 4. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség. Igy is egyre nehezebbé teszik a bejutást az egyetemekre, mert annyi diplomásunk van, erre az érettségit tennéd könnyebbé?? Nagyon remélem hogy ezt soha nem fogják bevezetni.
2013. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tévedek túl nagyot, az USA-ban ez a helyzet.
2013. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de jobb lenne nem?
2013. febr. 5. 09:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Relatív, hogy jobb lenne-e.


Az érettségi pont arról szól, hogy a tényleges tudást kérje vissza. Aki nem olyan jó matekból, annak persze, valószínűleg jobb lenne, de az érettséginek nem az a lényege, hogy "kilottózzuk a jegyet". Elvégre ha valaki tovább akar tanulni (és sajnos vagy nem sajnos szinte mindenhol kell valamilyen szintű matekot tanulni), akkor az egyetemen a ZH-kat és a vizsgákat is tesztként kellene elvégezni? Halkan megjegyzem, hogy az ELTE-n a kalkulusvizsga beugrórésze teszt, és mivel 15-ből 12-t minimum el kell "találni", hogy mehessen az ember vizsgázni, nagyon kevesen jutnak tovább. Speciel a legutolsó vizsgán 50 emberből 6-nak(!) sikerült a beugrórész.


Rövidtávon, azoknak, akik nem terveznek továbbtanulni, valószínűleg megkönnyítené az érettségi időszakot, de hosszútávon, ha valaki tovább akarna menni pl. gazdaságis suliba, ahol kőkemény analízis van már az első félévben is, azoknak valószínűleg nem lenne kifizetődő (ha úgyis ki lehet lutrizni, minek megtanulni, ezáltal nem lesz biztos alapja).


De amilyen a mostani oktatáspolitika, ha Hoffmann Rózsi néninek felterjeszted és tetszik neki, már holnap bevezetik. Én mindenesetre nem tartom jó ötletnek.

2013. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ez nem ment fel a tanulás alól mert ahhoz hogy megkapd a helyes választ ahhoz meg kell tanulni
2013. febr. 5. 16:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és szerinted mások is igy gondolnák?
2013. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mért ne?
2013. febr. 5. 19:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha az USa-ban bevált akkor itt mértne?
2013. febr. 5. 19:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor lenne értelme, ha legalább 70%-ot el kellene érni és nem egyszerű kérdések lennének.

Az amerikaiakat felhozni példának...érdekes.

Egyébként a rendőröknek valóban nem kellene matek, nekik ugyanis nem gondolkodni kell, hanem cselekedni. Talán nem a matekot kellene átalakítani, hanem az előkövetelményeket bizonyos foglalkozásokhoz.


4-es: A kalkulus vizsga beugró része elvileg sima ügy annak, aki tényleg tudja az anyagot. Másrészt analízisből is van (tesztes) beugró, talán az még könnyebb is néha.

2013. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!