Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt magyar vagy emelt biosz...

Emelt magyar vagy emelt biosz nehezebb?

Figyelt kérdés
2020. dec. 21. 10:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Jóra megírni, tehát 90% körülire
2020. dec. 21. 10:58
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Magyar nehezebb, sokkal..
2020. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Biosz.
2020. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
90%-ra mindkettőt nehéz megírni, sokat kell rájuk készülni, de másban rejlik a nehézségük. A továbbtanulási terveidet figyelembe véve válassz, megjegyzem, általában több értelme van a biosznak.
2020. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Én emelt magyart írtam, szerintem a biosz nehezebb. (Aki emelt bioszt írt, az meg valószínűleg pont fordítva gondolja.) Az emelt magyarhoz kell a széles olvasottság. Ha eddig csak az évi 1-3 kötelezőt olvastad el, nem nagyon lesz meg a 90+ százalék.
2020. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Ez olyan mint összehasonlítani a körtét meg az almát. Kinek mi a nehezebb.
2020. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
75%
Emelt magyarról tudok csak beszámolni. Az írásbeli 95% irodalom, ezt leginkább úgy tudod teljesíteni, ha A-tól Z-ig végigolvasod mind a négy irodalomkönyvet. Ehhez nem kell magolni, inkább érdeklődés és értő olvasás kell hozzá. Szóbeli tételeket meg tudod tanulni bemagolósan is, vannak külön könyvek, ahol ezeket kidolgozták. Emelt nyelvtan általában olyan, amit órákon nem igazán adnak le, de ehhez is van anyag és megtanulható. Nekem 92% lett maxpontos szóbelivel, ha érdekel az irodalom, akkor egyáltalán nem olyan horror, mint amilyennek beállítják, sőt. :D
2020. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
mindkettőből emelteztem, mindkettőből kitűnő is voltam, mégis azt kell mondanom, hogy hiába érdekelt, a magyar sokkal nehezebb. a bioszt megtanulod és begyakorlod a korábbi feladatsorokkal, a magyarnál ezt nem igazán tudod megtenni, teljesen lutri a dolog, csak a reflektálást meg az elemzést tudod gyakorolni. (tavaly érettségiztem, szóval nekünk nem volt szóbeli, így a magyarom 81, a bioszom 89% lett.)
2020. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!