Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar nyelv és irodalom...

Magyar nyelv és irodalom érettségi. Az emelt szintű mennyivel nehezebb, mint a középszintű?

Figyelt kérdés

Van már egy angol emelt szintűm, 78%-os eredménnyel, de a felvételimhez kb. egy 90%-os emelt magyarra szükségem volna még.


Akik emelt szintű érettségit tettek magyarból, leírnák a tapasztalataikat? Miből célszerű fokozottan felkészülni, amire jobban harapnak, a középszintűhöz képest? Esetleg javasolt irodalom, amiből ti készültetek fel?


Sajnos, az irodalom nem igazán a szívem csücske (a nyelvtan sem különösebben), egyedül a felvételi miatt csinálnám. Esélyes így nekivágni, vagy maradjak a középszintűnél?


A válaszokat előre is köszönöm.



2016. jan. 8. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt magyar majdnemhogy mission impossible a középhez képest. Közepen elolvasol egy szöveget válaszolsz pár kérdésre vele kapcsolatban, a többi a tanárodon múlik, az meg hogy a saját és az iskola hírnevét ne csirbítsa úgyis átlökdös. Az írásbelire nem is kell készúlni. De hát nézz meg egy emeltet! Szerintem durva nehéz...
2016. jan. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Ne emeltezz magyarból, ha nem muszáj. Az egyik legnehezebb emelt, ráadásul nagyon szubjektív. A közép egy vicc, azt meg tudod írni nagyon jóra.
2016. jan. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Rettentő alapos felkészülést igényel az emelt magyar. Én emelteztem magyarból, bár nagyon szerettem, de minden időmet felemésztette.

A szóbeli tételeket az Oktatási Hivatal adja ki, valamikor tavasszal. Az írásbelire pedig úgy tudsz készülni, hogy megoldod az előző évek feladatsorait, nyelvtant, verstant tanulsz mellé, memorizálod a költők, írók fontosabb műveit, azokat nagy vonalakban ismered és minél több összefüggést találsz, nemcsak irodalmon belül, de a társművészetekben is.

Ha rám hallgatsz, és nem olyan fontos, akkor hanyagold, mert ha az ember muszájból csinálja, akkor nagyon meg is utálhatja. Főleg, ha te annyira nem szereted a magyart.

2016. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elgondolkodom rajta, bár ezek után lehet, hagynám.
2016. jan. 9. 15:07
 5/6 anonim válasza:
92%

Szia!

Én 2 éve csináltam emelt magyart. 77 %-os lett. (írásbeli 90%). Mindezt úgy, hogy egyenesen utáltam az irodalmat, és csak azért mentem, hogy ne kelljen az ofőmnél szóbelizni, mert féltem tőle.

Én azt csináltam, hogy kijegyzeteltem az összes irodalom tankönyvemet, és kísérletet tettem a megtanulására. Ne aggódj, feladtam. :) a korokat érdemes nagyon jól tudni, meg a korok fontos íróit/költőit. Gyakorold az írásos feladatokat, érvelést, meg ilyeneket. Amikor én csináltam volt olyan feladat, hogy ismerd fel a verseket...na erre egy percet se tanulj! A verselemzésnél pedig tanulj be egy szempontsort, amit mindig követsz (átkötő mondatokat is), ja és csak olyat írj le, amiről biztos tudod, hogyan írják helyesen!. Nekem akkor még nem volt emelten szövegértésem (2. indok, amiért oda mentem), nem tudom, most van-e. Szóbelire elég a kidolgozott tételes könyv undormány többszörösen összetett, véget nem érő mondatait bemagolni, de azt nagyon!! Én ezen buktam sokat, mert a tételből csak egy nagyon kis részre voltak kíváncsiak, amiről azt hittem nem is fontos. Olvasd el az összes kötelezőt!!! Ne csak olvasónaplókat, sőt inkább írj saját olvasónaplót!

Én nem bántam, meg, hogy emeltre mentem, és amikor megnéztem a közép feladatait, rájöttem, azok nehezebben mentek volna...ja és ha emeltre mész, nagyon menő leszel ám :) Bárkinek megemlítem, rögtön: "de durva!" "De okos vagy" "de bátor vagy" :D

2016. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
amúgy merre mész tovább?
2016. febr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!