Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 évesen egyetem? Nem vagyok...

23 évesen egyetem? Nem vagyok elkésve?

Figyelt kérdés

Eddig dolgoztam, próbáltam megkeresni az utamat és úgy érzem megtaláltam az informatikában. Néztem képzéseket és leginkább a BME Bprof üzemmérnökije tetszik. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ennek a papirnak külföldön is lenne létjogosultsága? Mennyivel ér kevesebbet, mint a Bsc? 23 évesen nem késő elkezdeni?

Köszönöm a segítséget!



2020. dec. 23. 17:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Valaki 30,sőt 40 évesen megy egyetemre,de ők sem voktak elkésce igazából.

Szóval nyugiii,egy picit sem vagy elkésve!

2020. dec. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Azt a részét nem teljesen értem, hogy "mennyivel ér kevesebbet, mint a Bsc"? Mi ér kevesebbet?


A kérdésedre válaszolva, bár én is 23 évesen kezdtem volta az egyetemet! :) (25 évesen kezdtem). Nem lógtam ki a sorból. Nyílván voltak 19 éves szaktársaim, de voltak 30-35 éves szaktársaim is.


Nem vagy elkésve semmiről, ne aggódj. Érettségi után én se tudtam, mit akarok igazán, szüleim is egyenesen lebeszéltek az egyetemről, felsőoktatásról (szűkös anyagi lehetőségek miatt).

Sohasem késő vagy ciki tanulni.

2020. dec. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
32 évesen vágtam bele a proginfóba és egyáltalán nem látom, hogy gáz lenne, többen vagyunk ilyen idősek vagy idősebbek, fölöttem járók már állást is kaptak.
2020. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
46 évesen vágtam bele a data science szakba.
2020. dec. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy elkésve. Korábban én is írtam ki hasonlót, meg szinte a pszichiátriáig jutottam, annyira emésztettem magam...


Most már elmúltam 25 éves. 23 évesen kezdtem.

Begyűjtöttem egy balesetet első félvesként, kicsit meg is "zakkantam".

Idén meg szintén volt egy balesetem, így gólyaként kilőttek, most újra gólya vagyok... És eddig ment a félév. Bár én digitális oktatásból kimaradtam.


Most már én is azt mondom le kell sajnálni ki hány évesen megy, vagy nem megy egyetemre. Különben is a tudás számít, azt váltható be, a diploma sok helyen inkább belépő már.


Ne sajnáld a korod. Az amúgyis születésedtől csak felfelé megy. :)


Az informatikának meg persze, hogy van létjogosultsága.

Ja meg még annyi, hogy még "Dr." nevű emberkéket is láttam neptunban felvenni tárgyakat. Meg 1-2 műsorban láttam, hogy őszbe hajló emberkék mondják be, hogy ez a végzettségük de jelenleg XY egyetemen tanul. Ok.


Amúgy meg azt is el kell mondani, és ebbe a korona is most bezavart, hogy az "okosok" azt mondják, hogy a jövőben egyre jobban az élethosszig való tanulásra/ átképzésekre lesz szükség. Persze lesznek olyan szakok/végzettségek, amik mindig életbiztosítást jelentenek. Pl: orvosi, pénzügyi, műszaki, infós szakok. Dehát nem mindenki orvos-műszerész.


Vágj bele.

2020. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Annyival ér kevesebbett, hogy az egyik diploma a másik nem.
2020. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
#6 A Bprof képzés is diplomát ad. Az a kérdés hogy mennyi a különbség megbecsülés szintjén!
2020. dec. 23. 21:36
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nem releváns, de mit jelent a "Bprof"? :)
2020. dec. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%

Bachelor of profession.


Igazádiból, jó kérdés kérdező!


A BME honlapja szerint a "Bprof", azaz az üzemmérnöki- informatikus képzés egy kicsivel rövidebb idejű képzés, mint a mérnökinformatikus Bsc képzés, 6 félév összesen. Idézem: "csökkentett elméleti és több gyakorlati ismeretet" tartalmaz. Célja az "égető informatikus hiány" csökkentése. Azoknak ajánlák, akik "hamarabb" szeretnének diplomához jutni, vagy nem lett elég pontszámuk a Bsc képzéshez.


Illetve, a Bprof nem képezi alapját a későbbi mester és doktori tanulmányoknak sem. Ahhoz a Bsc képzést "ajánlják".


Én azt javaslom kérdező, ha nem csúsztál még le róla, akkor mindenképpen nézd meg a BME (online vagy személyes) nyílt napját. Úgy egyszerűbb lesz dönteni.

2020. dec. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%
A Bprof egy, a BSc-nél eggyel alacsonyabb fokú kvalifikàció. Ehhez hasonlót adnak például Franciaországban is. Nem érdemes ezzel a fokozattal vesződni, később csak a baj lesz vele. Érdemesebb BSc-re menni.
2020. dec. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!