Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz egyetemi...

Mennyire nehéz egyetemi szinten elsajátítani az integrál/differenciál számítást?

Figyelt kérdés

Mindenki azzal ijesztget ha nem tudok profi módon integrálni/deriválni akkor semmi keresnivalóm műszaki egyetemen.


Műszaki középiskolába jártam,emelt óraszámban matekoztunk,az integrálás,differenciál és határértékszámítás témakörét is átnéztük,igaz csak érintőlegesen és azt is több,mint 1 éve.


Tehát gyakorlatilag már nem sok mindenre emlékszem belőle.


2010. aug. 13. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Erintettetek? Mi 10-11-12-be csak ezekkel foglalkoztunk.
2010. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
egyetemen úgyis tanítani fogják.
2010. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
tanítják, de azért kicsit keményebb ütemben. ha lemaradsz, meghalsz. jártam bme-re, tudom :)
2010. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Ne hülyéskedj. Én SEMMIT sem tanultam ezekből gimiben. 5 (!!!) év múlva elmentem a BME villanykarra, úgy, hogy azt sem tudtam, mi az az "e". És semmi bajom nem volt a matekos tárgyakkal. Ez az első év anyaga. Ha középsuliban tanulod, az csak jó, de ha nem tanulod, akkor se ess kétségbe, semmi bajod nem lesz vele, ha egyébként megyeget a matek.


Sok sikert!

2010. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Előző vagyok: úgy értem, érettségi után 5 évvel mentem el a BME-re úgy, hogy az addig eltelt idő alatt nem foglalkoztam matematikával.
2010. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én máig rettegek az integráljeltől. kb ennyire nehéz... amíg nem vagy ott, addig el se tudod képzelni. (másodéves vegyészmérnök)
2010. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz az analízis, a fő mumus a matek szakon. De mérnököknek biztos könnyített formában tartják.
2010. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írta a kérdező, hogy milyen szakra akar menni. Matek szakon biztos nehezebb, de szerintem mérnöki szakokon teljesen jól megtanulható, előképzettség nélkül is (előzőek egyike voltam, BME VIK).
2010. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk matek szakon azért az első két félév analízisénél vannak nagyobb buktatótárgyak is...
2010. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!