Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Indonéz nyelv tényleg könnyű?...

Indonéz nyelv tényleg könnyű? Mennyire hasznos? Hogyan lehet elsajátítani egyszerűen?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 14:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Én azt hallottam, hogy könnyű.

A hasznosságáról nem sokat tudok mondani. Szerintem olyan értelemben, ahogy te gondoltad: semennyire.

Hát úgy, hogy veszel egy (leginkább több) könyvet és megtanulod a nyelvtant. Hallgatsz az interneten indonéz nyelvű rádiót, és beszélgetsz indonézokkal.

2011. aug. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A 250 millió beszélő nem kevés. Ázsiában nagyon divatos közvetítő nyelv. 4. leghasználtabb nyelv a kontinensen. Elképzelhetőnek tartom, hogy van olyan fontos, mint mondjuk a lovári nyelv. Magyarul indonéz nyelvkönyvet nem találtam.
2011. aug. 24. 00:18
 3/18 anonim válasza:
85%

Szerintem könnyű nyelv, ha nem is a legfontosabb nyelv, de megéri tanulni.


Itt van egy remek honlap, amit érdemes ismerned:

[link]


Indonéz- Magyar szótár:

[link]


Magyar- Indonéz szótár:

[link]


Angol nyelvű, ahol sokat lehet tanulni:

[link]


Skype tanárt is lehet találni.

2011. aug. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért még várok válaszokat, jó ötletet! :)
2011. aug. 24. 10:36
 5/18 A kérdező kommentje:

Találtam egy kezdő felnőtteknek és gyerekeknek szóló oldalt:

[link]

2011. aug. 24. 12:10
 6/18 anonim ***** válasza:
lovári nyelv olyan fontos lenne?
2011. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azt szerettem volna mondani, hogy lovárinál és eszperantón kívül minden élő nyelv fontosabb, de nem a részletekben akartam elveszni. Időközben elárulták, hogy kétféle nyelvváltozat van az utcai és a sztenderd, irodalmi indonéz. Utcai pár hónap alatt megtanulható, felsőfok sztenderd egy év alatt akár könnyen. Lovári nyelven nem beszélnek sehol, sem postán, sem étteremben, sem az utcán nem fognak lovári nyelven érdeklődni, mi merre van. Így alapból nyilván fontosabb nyelv. És hiába könnyű a lovári, ott is sokezer szót kell bemagolni feleslegesen. Én szeretném felsőfokon elsajátítani az indonézt, de a lehetőségek korlátozottak.
2011. aug. 27. 10:55
 8/18 anonim válasza:

Ez igaz az eszperantó, lovári tényleg nem éri meg, még akkor sem, ha diploma miatt kell. Felsőfokot miért szeretnéd?

Engem is érdekel, de mindig félretettem az indonéz tanulását, mert egyrészt elég drága oda az út, másrészt nincs lehetőség nagyon indonézül beszélgetni senkivel.

2011. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ki szeretnék utazni, akár ott dolgozni. Tolmács is szeretnék lenni(minimum összekötő tolmács). Pl. szerdán képes vagyok összesen 500km-ert utazni Indonéz nyelvtanár miatt, egy 180 perces óráért, ezután skype-on tartjuk az órákat. Szóval elég elszánt vagyok. Lajtai László féle Magyar- Indonéz, Indonéz- Magyar szótár jó is, meg nem. Sok a már nem használt szó, esetleg szleng, talán nem sztenderd nyelv, hanem helyi dolgok is vannak benne. (Egy másik nyelvtanár szerint). Állítólag nagyon nem pontos. Tehát még szótár sincs, csak angol-indonéz. Fél év elteltével, ha már megy viszonylag a dolog, írhat bárki privátban aki szeretne velem tanulni, anyagiaktól mentesen. Sztenderdre megyek rá. Amúgy 250.000.000 lakosú Indonéziában kb. 700 helyi nyelv van, belőle kb. 18 milliós számú, 210 millióan beszélik a sztenderdet, 95% megérti a sztenderd változatot. És van az utcai egyszerűsített szlenges nyelv. A különbségek néhol látszólagosak.
2011. aug. 29. 10:04
 10/18 anonim válasza:
Ha még több, mint egy év után is aktuális, középfokú nyelvvizsgám van indonézből, beszélgessünk :-)
2012. okt. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!